3. kolejka Zimowego Pucharu Prezesa ZZPN: INA II Goleniów – DĄB Dębice 0:3 (0:0)

Porażka na koniec fazy grupowej

Nie ma kompletu punktów po fazie grupowej Zimowego Pucharu Prezesa ZZPN dla rezerw goleniowskiej Iny. Biało – zieloni przegrali z Dębem Dębice wysoko 0:3 w ostatniej kolejce, ale mimo porażki i tak zajęli pierwsze miejsce w grupie B. Jak się później okazało, w 1/8 finału dojdzie do pojedynku rezerw dwóch IV-ligowych klubów – Iny Goleniów i Gwardii Koszalin. Mecz ten zostanie rozegrany w niedzielę 11 lutego o godzinie 13.00 na Euroboisku Stadionu Miejskiego w Goleniowie.

Ostatnie spotkanie grupowe pomiędzy Iną II a Dębem w pierwszej połowie było wyrównane. W pierwszych 10 minutach oba zespoły stworzyły sobie po jednej świetnej okazji do objęcia prowadzenia. W ekipie gości po strzale z kilku metrów piłka przeleciała nad poprzeczką, a po stronie gospodarzy uderzenie głową Królczyńskiego z bliska trafiło w poprzeczkę. Po kwadransie kilkukrotnie dobrym interwencjami popisał się golkiper Iny – Wiktor Ptak. Najpierw zatrzymał dwa strzały z dystansu, a potem  popisał się świetnym refleksem po uderzeniu głową z kilku metrów. Ina odpowiedziała w 35 minucie, kiedy to po podaniu od Paszkowskiego doskonałą sytuację zmarnował Królczyński, źle trafiając w piłkę na 8 metrze.

Początek drugiej połowy niewiele zmienił w obrazie gry. Pierwsza zaatakowała Ina – po akcji prawą stroną w 55 minucie niepilnowany na 11 metrze Keck miał dobrą okazję na oddanie strzału, ale nie trafił czysto w piłkę. 5 minut później szczęście uśmiechnęło się do biało – zielonych. Ptak przy wybiciu piłki z pola karnego trafił w atakującego go napastnika gości, a piłka po odbiciu od niego przeleciała centymetry nad poprzeczką. Po chwili Jarzyna miał okazję dla Iny, ale z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

W 70 minucie goście w kontrowersyjnych okolicznościach objęli prowadzenie. Ina atakowała lewą stroną, a w okolicy narożnika pola karnego powalony został jeden z zawodników gospodarzy. Arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu, a po szybkiej kontrze i płaskim strzale Banasiewicza goście objęli prowadzenie. Sytuacja ta dość mocno rozgrzała atmosferę na boisku. 

W 80 minucie Ina powinna doprowadzić do remisu – po dobrym podaniu w idealnej okazji znalazł się Kurtanidze, ale trafił w wychodzącego z bramki golkipera gości. Sytuacja ta zemściła się od razu – Dąb ponownie wyprowadził skuteczną kontrę i po uderzeniu Raczyńskiego prowadził już 0:2. Kilka minut później gości po strzale z rzutu wolnego Błaszczyka uratował słupek. Swoją okazję do zdobycia kontaktowego gola miał jeszcze Jarzyna, ale nie trafił głową z dobrej pozycji.

W jednej z ostatnich akcji meczu Dąb ponownie popisał się skutecznością po kontrze. Po strzale z lewej strony pola karnego skuteczną dobitką wynik meczu ustalił Kubiak i goście z Dębic mogli się cieszyć ze zwycięstwa 0:3, które dało im awans do fazy pucharowej turnieju.

INA II GOLENIÓW – DĄB DĘBICE 0:3 (0:0)
Bramki: Banasiewicz (70’), Raczyński (80’), Kubiak (90’)

INA II (skład wyjściowy): Ptak – Smarzyk, Paszkowski, Błaszczyk – Kubiś, Paradziński, Błaszczyk, Keck – Kurtanidze, Jarzyna, Królczyński
Zagrali również: Bernach, Mikołajczyk, Różański, Wawrzyniak, Mazurowski