Zapowiedź: INA Goleniów – Gryf Kamień Pomorski

Gryf na drodze Iny

W sobotę 7 października, o godzinie 15.00 w Goleniowie Ina podejmie Gryfa Kamień Pomorski. Stawką tego pojedynku jest 8. miejsce w tabeli po 10. kolejce rozgrywek IV ligi. Dla Iny jest to również szansa na złapanie regularności – w ostatnich tygodniach biało-zieloni mają z tym bowiem dość spory problem.

Gryf Kamień Pomorski wrósł już w IV – ligowe środowisko. Trudno wyobrazić sobie tę ligę bez tego zespołu. Podobnie rozpatrywać można również Inę Goleniów, czy Hutnika Szczecin. Zespół z Kamienia Pomorskiego w tym sezonie pokazuje to, z czego słynął jeszcze nie tak dawno – w jego meczach pada wiele goli. W jego spotkaniach padło 37 bramek. Co ciekawe, tyle samo zobaczyli kibice na meczach Regi Trzebiatów i… Iny Goleniów. W tej kwestii jedynie Sparta Węgorzyno i Hutnik Szczecin są lepsi (w ich spotkaniach padło aż 38 goli). Gryf w tym sezonie jest również w czołówce, jeśli chodzi o ilość zdobywanych bramek (21) – w tej statystyce tylko Rega wypada lepiej (23). Ponadto, zdaniem wielu kibiców, zespół z Kamienia Pomorskiego jest jednym z najbardziej walecznych wśród wszystkich IV-ligowców. Pokazał to choćby w ostatnim meczu z MKP Szczecinek, w którym mimo gry w osłabieniu, zdołał odrobić dwubramkową stratę i choć, ostatecznie, w końcówce stracił bramkę i mecz przegrał, to udowodnił, że trzeba się z nim liczyć. Jutro powinno być podobnie.

Ina Goleniów po kilku słabszych występach w minioną sobotę pokazała, że może ograć każdego w tej lidze. Zwycięstwo na trudnym terenie w Załomiu (1:0 z Jeziorakiem) i ambitna gra biało-zielonych – to chcą oglądać kibice w Goleniowie. Historia meczów z Gryfem pokazuje, że w przypadku pojedynku tych dwóch zespołów raczej nie ma sensu patrzeć na statystyki – zazwyczaj mecze te dostarczały sporo emocji i nie sposób było przed nimi wskazywać faworyta niezależnie od miejsc w tabeli. W przypadku jutrzejszego meczu jest podobnie. Jeśli Ina zagra podobnie jak z Jeziorakiem i będzie walczyć z takim zaangażowaniem, jak w Załomiu, to Gryf powinien zostać pokonany. O tym, jak będzie, przekonany się już jutro.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

Leave a Reply