Podsumowanie 25. kolejki IV ligi

Ina Goleniów – Dąb Dębno 1:4 (0:1)
Powtórka z meczu Iny z Odrą Chojna. Ina prowadzi grę, stwarza sobie wiele dobrych sytuacji do zdobycia bramek, ale ostatecznie piłka do siatki wpada tylko raz. Goleniowianie udowodnili tym samym po raz kolejny, że skuteczność nie jest ich mocną stroną. Ina traciła bramki na początku pierwszej i drugiej połowy, w kluczowych momentach popełniła również błędy w defensywie, które ostatecznie zaważyły na końcowym rezultacie.

Hutnik Szczecin – Darzbór Szczecinek 1:2 (0:2)
Szybko ułożyli sobie ten mecz goście ze Szczecinka. Po 25 minutach prowadzili już 0:2 i nie pozwolili na złapanie kontaktu Hutnikowi aż do 90 minuty. Gospodarzom nie starczyło czasu, by odrobić straty. Spory ścisk robi się w środkowej część tabeli.

Kluczevia Stargard – Stal Szczecin 2:2 (0:1)
Stal próbuje jeszcze ratować IV ligę, choć szanse na to są znikome. Kluczevia z kolei straciła bardzo ważne dwa punkty, ale jeśli spojrzeć na przebieg meczu, to Stal ma więcej powodów do narzekań. Po dwóch bramkach Komara goście prowadzili 0:2 w 50 minucie, dali sobie jednak wydrzeć to zwycięstwo, a bramkę na wagę remisu Kluczevia zdobyła w 88 minucie. Wynik ten żadnej z drużyn z pewnością nie satysfakcjonuje.

Gryf Kamień Pomorski – Arkonia Szczecin 1:1 (1:0)
Gryf podobnie jak Stal stracił punkty w ostatnich minutach meczu. Gospodarze prowadzili od 17 minuty aż do 90, kiedy to Górski doprowadził do remisu. Ogromne pretensje w tym meczu do postawy arbitra mieli piłkarze Gryfa. Sędzia pokazał aż 11 żółtych i 2 czerwone kartki – większość dla gospodarzy, którzy kończyli ten mecz w 9. Arbiter ten sędziował już mecze między tymi drużynami i zazwyczaj nie były to bezbłędne występy…

Energetyk Gryfino – Iskra Białogard 0:0
Niespodzianka w Gryfinie – tak należy traktować ten remis, chociaż Iskra pokazała już wiosną, że potrafi nie przegrywać z teoretycznie silniejszym rywalem. Tym razem było bardzo blisko, bo gospodarze w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego. Kolejny mecz w tej kolejce, po którym można powiedzieć, że zamiast jednego zabitego, mamy dwóch rannych – remis to przecież tylko 1 punkt, a tych potrzebują zarówno w Gryfinie jak i Białogardzie.

Vineta Wolin – Świt Skolwin 2:0 (1:0)

Zdecydowany hit kolejki. W mecz lepiej weszli goście ze Skolwina, ale zostali skarceni w 19 minucie. Tuż po przerwie Vineta podwyższyła prowadzenie na 2:0 i cofnęła się, czekając na kontry. Wikingowie mieli swoje szanse, ale ostatecznie nie zdołali ustrzelić kolejnych bramek. Vineta w meczu tym imponowała w defensywie i na niewiele pozwoliła liderowi. Dla Świtu istotne jest to, że jesienią skolwinianie pokonali Vinetę 4:0 i dzięki lepszemu bilansowi wciąż są liderem.

Sarmata Dobra – Lech Czaplinek 0:3 (0:3)
Kolejny mecz pozbawił złudzeń Sarmatę – żadnego punktu w tej rundzie już raczej nie ugra. Do przerwy wszystko było jasne – 0:3 i pewne zwycięstwo gości. Lech jeszcze nie spadł i będzie walczył do końca o utrzymanie. Oprócz meczu z Vinetą każdy z rywali do końca sezonu wydaje się możliwy do pokonania, choć szanse Lecha są nadal niewielkie.

Odra Chojna – Osadnik Myślibórz 0:3 (0:1)
Niespodzianka w Chojnie, choć jeśli weźmie się pod uwagę to, że Odra już nic nie musi, a Osadnik wciąż nie jest pewny utrzymania, to zwycięstwo gości nie może aż tak dziwić. Wynik był otwarty do ostatnich minut – Osadnik prowadził po bramce samobójczej w 20 minucie, a pozostałe dwie bramki zdobył dopiero w doliczonym czasie gry. Osadnik przerwał w ten sposób trwającą niemal dwa miesiące serię meczów bez zwycięstwa.

Vineta Wolin – Hutnik Szczecin 5:0 (1:0)
Pewne, wysokie zwycięstwo Vinety, która zrównuje się punktami z liderującym Świtem. Do przerwy wikingowie prowadzili 1:0, w drugiej części meczu rozwiązał się worek z bramkami – skończyło się na 5, a mogło być ich więcej. III liga w Wolinie coraz bliżej – tego nie można wypuścić z rąk… z drugiej strony szampany już tam swego czasu otwierano…

Tabela IV ligi po 25 kolejce:

1 Świt Skolwin 53 55-27
2 Vineta Wolin 53 57-23
3 Dąb Dębno 51 54-31
4 Odra Chojna 42 52-39
5 Darzbór Szczecinek 37 38-30
6 Osadnik Myślibórz 36 46-38
7 INA GOLENIÓW 36 45-40
8 Hutnik Szczecin 35 48-42
9 Gryf Kamień Pomorski 32 39-44
10 Arkonia Szczecin 30 32-35
11 Energetyk Gryfino 29 40-48
12 Kluczevia Stargard 27 38-48
13 Iskra Białogard 27 30-42
14 Lech Czaplinek 25 33-46
15 Stal Szczecin 22 37-51
16 Sarmata Dobra 18 23-83

Miejsca 1-2: awans do III ligi
*Miejsca 15-16: spadek do Klasy Okręgowej
* ilość spadających zespołów może się zwiększyć w zależności od spadków z wyższych klas rozgrywkowych – obecnie, z uwagi na tabele ligi II i III spadają zespoły z miejsc 11-16.

Następna kolejka (23-24 maja):
Arkonia Szczecin (10.) – INA GOLENIÓW (7.)
Stal Szczecin (15.) – Vineta Wolin (2.)
Lech Czaplinek (14.) – Kluczevia Stargard (12.)
Dąb Dębno (3.) – Odra Chojna (4.)
Świt Skolwin (1.) – Energetyk Gryfino (11.)
Osadnik Myślibórz (6.) – Sarmata Dobra (16.)
Darzbór Szczecinek (5.) – Gryf Kamień Pomorski (9.)
Iskra Białogard (13.) – Hutnik Szczecin (8.)

Leave a Reply