Podsumowanie 21. kolejki IV ligi

Vineta Wolin – Ina Goleniów 1:2 (0:0)

Wynik ten należy rozpatrywać jako niespodziankę. Vineta miała swoje szanse przede wszystkim w pierwszej części spotkania, ale wszystkie zmarnowała. W drugiej połowie gospodarze w 65 minucie objęli prowadzenie po problematycznym rzucie karnym, Ina jednak kilkanaście minut później odpowiedziała, a w doliczonym czasie gry wyprowadziła cios, kopiując wyczyn z meczu jesiennego. Bramki dla Iny zdobyli Trosko i Jarząbek.

Lech Czaplinek – Stal Szczecin 5:6 (3:2)
Ten, kto był na tym meczu nie może żałować. 11 bramek i emocje do samego końca. Dwie najsłabsze ekipy IV ligi urządziły sobie ostre strzelanie i jazdę bez trzymanki, z której zwycięsko wyszła Stal Szczecin. Lech prowadził nawet 3:1, później, w drugiej połowie, stracił 4 bramki w 12 minut i nie zdołał już dogonić rywala. Pytanie, czy tak beztroski futbol jest przejawem bezradności, czy może po prostu dyspozycja dnia obu zespołów spowodowała tak wysoki wynik? Jest to tym bardziej dziwne, biorąc pod uwagę to, ze Lech we wcześniejszych 20 meczach zdobył tylko 19 bramek.

Energetyk Gryfino – Gryf Kamień Pomorski 2:0 (1:0)
Energetyk już na 12 miejscu. Kolejne zwycięstwo w tej rundzie sprawia, ze szanse na utrzymanie poważnie wzrastają, z kolei Gryf ma już tylko 2 punkty przewagi nad 13 w tabeli Kluczevią – pozycja ta, to niemal pewny spadek do Ligi Okręgowej. Może być zatem bardzo gorąco w Kamieniu. W meczu z Energetykiem Gryf był wyraźnie słabszy i tylko nieskuteczności rywali zawdzięcza tak niska porażkę.

Kluczevia Stargard – Arkonia Szczecin 0:0
Bezbramkowy remis nie satysfakcjonuje żadnego z zespołów. Mecz nie należał do porywających widowisk, sytuacji było niewiele i remis nie może dziwić. Dla obu zespołów to już 4 remis w rundzie wiosennej.

Hutnik Szczecin – Dąb Dębno 0:3 (0:0)
Jesienią Stołczyn wydawał się twierdzą nie do zdobycia. W tej rundzie z kolei Hutnik u siebie gra bardzo słabo i tym razem nie dal rady Dębowi. Goście byli co prawda faworytem spotkania, ale tak wysoki wynik może nieco dziwić. W pierwszej połowie Hutnik grał przyzwoicie, mecz był wyrównany. W drugiej wszystko szybko się posypało i Dąb wypunktował przeciwnika. Wygląda na to, ze drużyna z Dębna wyrasta na głównego faworyta do awansu.

Sarmata Dobra – Darzbór Szczecinek 0:4 (0:3)
Darzbór już na 5 miejscu w tabeli. Zwycięstwo z Sarmatą było obowiązkiem i tak tez się stało. Do przerwy wszystko było już jasne – 0:3 i kolejna bramka po przerwie dały pewne zwycięstwo. Mecz bez historii, Darzbór był wyraźnie lepszy od początku i bez zbędnego forsowania tempa spokojnie wygrał ten mecz.

Odra Chojna – Iskra Białogard 3:0 (3:0)
Tym razem Odra pewnie wygrała na własnym stadionie, choć ostatnio miała z tym nie lada problem. Passa 9 meczów bez porażki Iskry została przerwana. Przed meczem było jasne, ze Iskra będzie mieć poważny problem – ze składu wypadło kilku kluczowych zawodników. Na nieszczęście gości, Odra tego dnia nie rozdawała prezentów i już do przerwy prowadziła 3:0. W drugiej połowie szansą dla gości mogła być czerwona kartka dla jednego z zawodników gospodarzy, ale osłabiona Iskra nie potrafiła tego wykorzystać.

Osadnik Myślibórz – Świt Skolwin 1:3 (0:1)
Świt zasłużenie wygrał w Myśliborzu. Nie grał dobrego meczu, ale na gospodarzy to wystarczyło i wygląda na to, ze po fatalnym początku rundy skolwinianie powoli zmierzają w kierunku III ligi. Świt prowadził w tym meczu 0:2, po czym w 67 minucie bramkę kontaktowa zdobył Osadnik. Gospodarze przejęli inicjatywę, ale nie potrafili doprowadzić do wyrównania, co zemściło się tuz przed końcem spotkania. Osadnik zaliczył zatem druga porażkę z rzędu na własnym stadionie – by odnaleźć drugą taka ”passe” należałoby cofnąć się o wiele lat wstecz.