Relacja: INA Goleniów – Osadnik Myślibórz 1:0 (1:0)

Podium coraz bliżej

Ina Goleniów pokonała przed własną publicznością Osadnika Myślibórz 1:0. Zwycięską bramkę dla biało-zielonych strzelił Damian Banachewicz, dla którego jest to 4 ligowy mecz z rzędu, w którym pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Zwycięstwo sprawiło, że Ina awansowała na 4. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie punktu do najniższego stopnia podium, na którym zasiada Kluczevia Stargard. Co istotne – za tydzień oba zespoły zmierzą się ze sobą w Kluczewie.

Pojedynek Iny z Osadnikiem lepiej rozpoczął zespół gości. Najpierw, w 3 minucie zagrożenie w polu karnym Iny w ostatniej chwili interwencją zażegnał Mariusz Stuba, minutę później po groźnym uderzeniu z ostrego kąta do interwencji zmuszony był Paweł Sobolewski. Ina obudziła się po kwadransie. Wtedy to goście stracili piłkę na swojej połowie, a Damian Banachewicz zagrał prostopadłą piłkę do Adama Jakubowskiego. Napastnik biało-zielonych jednak nieczysto trafił w piłkę i zmarnował sytuację sam na sam. W 39 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym blisko strzelenia bramki dla Iny był Michał Łukasiak, ale jego uderzenie z pola karnego nieznacznie minęło bramkę Osadnika. Minutę później jednak Ina już prowadziła. Adam Jakubowski dopadł do piłki na 40 metrze od bramki gości, minął jednego z obrońców i będąc w polu karnym zagrał do Damiana Banachewicza. Mimo, że podanie nie było idealne, to skrzydłowy Iny zdołał uprzedzić zbliżającego się obrońcę i płaskim strzałem pokonał bramkarza Osadnika.

W drugiej połowie mecz był wyrównany, ale minimalnie lepsze wrażenie przez większość czasu sprawiali goście. W 50 minucie miękkie zagranie za plecy obrońców na prawą stronę znalazło adresata, ale strzał z powietrza skrzydłowego gości nie znalazł drogi do bramki. 2 minuty później odpowiedziała Ina. Kolejną dwójkową akcję Adama Jakubowskiego i Damiana Banachewicza strzałem kończył ten drugi, ale wynik nie uległ zmianie. W 55 minucie znów zaatakował Osadnik – groźny strzał głową z trudem obronił Paweł Sobolewski. W 65 i 66 minucie ponownie dał o sobie znać duet Jakubowski – Banachewicz. W pierwszym przypadku blisko po podaniu Adama Jakubowskiego był Damian Banachewicz, ale jego strzał minął bramkę Osadnika. W drugiej sytuacji, po złym wybiciu piłki przez bramkarza gości Andrzeja Swakowskiego, role się odwróciły i z linii pola karnego uderzał Adam Jakubowski, ale i ten strzał okazał się niecelny. W 67 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Jacek Jarecki. Dostał piłkę w polu karnym, ale źle ją przyjął, co dało szansę obrońcy na interwencję. W 80 minucie znów Ina mogła mówić o szczęściu, bo Marcin Gajewski i Jacek Jarecki w polu karnym ponownie popełnili błędy techniczne i tylko dzięki nim goleniowianie mogli zażegnać niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

Wraz z upływem czasu myśliborzanie coraz bardziej się odsłaniali i w ostatnich 10 minutach spotkania Ina mogła kilka razy to wykorzystać. Duży udział w tym miał Hubert Pędziwiatr, którego wejście na boisko wprowadziło spore ożywienie w grze ofensywnej goleniowian. W 85 minucie strzał Piotra Winogrodzkiego zza pola karnego został zablokowany, ale piłka i tak dotarła do Damiana Banachewicza. Skrzydłowego Iny zatrzymał jednak Andrzej Swakowski. W 87 minucie długie podanie przed polem karnym przejął Łukasz Szymfeld, wpadł w szesnastkę i uderzył, ale strzał był zbyt słaby, by sprawił problemy golkiperowi gości. Już w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego z około 25 metrów celnie, tuż przy słupku, uderzał Damian Banachewicz, ale i z tym strzałem poradził sobie Andrzej Swakowski. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie i Ina mogła dopisać sobie kolejne 3 punkty w ligowej tabeli.

INA Goleniów – Osadnik Myślibórz 1:0 (1:0)
Bramka: Damian Banachewicz (40′)

INA Goleniów: Paweł Sobolewski – Michał Łukasiak, Rafał Makarewicz, Mariusz Stuba, Filip Borek (75′ Michał Soska) – Kamil Lewandowski (52′ Łukasz Szymfeld), Wojciech Borek, Patryk Lubośny (82′ Daniel Mojsiewicz), Piotr Winogrodzki, Damian Banachewicz – Adam Jakubowski (77′ Hubert Pędziwiatr)
Osadnik Myślibórz: Andrzej Swakowski – Robert Dudek, Marcin Gajewski, Jacek Jarecki, Łukasz Koneczek, Łukasz Małowiecki, Paweł Myszkowski, Andrzej Plackowski, Emil Tomkiewicz, Dominik Wekwerth, Oskar Włodkowski

Żółte kartki: Piotr Winogrodzki, Adam Jakubowski, Mariusz Stuba (Ina), Marcin Gajewski, Emil Tomkiewicz (Osadnik)