Relacja: Astra Ustronie Morskie – INA Goleniów 2:1 (1:0)

Nadmorska porażka

Ina Goleniów przegrała w swoim ostatnim meczu wyjazdowym w tym sezonie z Astrą Ustronie Morskie 1:2. Wszystkie bramki w tym meczu zdobyli zawodnicy gospodarzy – Maciej Płomiński, Marcin Muzyczuk i Marek Zdanowicz, który w 86 minucie pokonał własnego bramkarza, dając jeszcze nadzieję goleniowianom na doprowadzenie do remisu. Niestety, biało-zieloni nie wykorzystali swoich szans i mimo, że wcale nie byli zespołem słabszym, to do Goleniowa wrócili bez zdobyczy punktowej.

Przez pierwsze 30 minut meczu obie drużyny grały szybko i solidnie, ale nie stwarzały zagrożenia pod swoimi bramkami. Częściej w okolicach pola karnego Iny gościli gospodarze, ale nic z tego nie wynikało, a największe zagrożenie goleniowianie spowodowali sami, popełniając błąd przy wyprowadzeniu piłki. Sytuację wyjaśnili dopiero w ostatniej chwili już w polu karnym. Biało-zieloni w tym czasie raz zagrozili bramce Astry. Szybko wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafiła na prawe skrzydło do Łukasza Szymfelda, a jego dośrodkowanie pod nogi Michała Jarząbka zgrał Daniel Mojsiewicz, jednak strzał najlepszego strzelca Iny w tym sezonie nieznacznie minął bramkę gospodarzy.

W 32 minucie Astra otworzyła wynik spotkania. Ostre dośrodkowanie spod linii bocznej boiska wykorzystał Maciej Płomiński i strzałem głową z okolic 10 metra wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później powinno być 2:0, ale w sytuacji sam na sam świetnie spisał się Paweł Sobolewski i zatrzymał szarżującego napastnika Astry. Ina odpowiedziała w 36 minucie. Do długiej piłki zagranej przez bramkarza dopadł Michał Jarząbek i mając przed sobą już tylko Adriana Hartleba próbował go lobować, ale zagrał zbyt słabo i golkiper Astry nie dopuścił do utraty bramki. Pod koniec pierwszej części gry goleniowianie mieli jeszcze jedną szansę. Tym razem w dobrej sytuacji znalazł się Damian Banachewicz, ale i jego strzał z okolic szesnastki nie znalazł drogi do siatki – futbolówka minęła bramkę o centymetry.

Druga część spotkania upływa pod znakiem przewagi Iny. Astra nie kwapiła się z wyprowadzaniem ataków, czekając na kontry, goleniowianie zaś z każdą minutą napierali coraz mocniej i mogło się wydawać, że strzelenie przez nich bramki to kwestia czasu. W 58 minucie powinno być 1:1, ale po raz drugi w tym meczu w świetnej sytuacji Michała Jarząbka w polu karnym zatrzymał Adrian Hartleb. W 70 minucie coraz wyżej grająca Ina została skarcona. Gospodarze wyprowadzili jedną z nielicznych kontr – szybko przedostali się prawą stroną w okolice pola karnego, po czym piłka trafiła pod nogi nadbiegającego Marcina Muzyczuka, który pokonał Pawła Sobolewskiego i zrobiło się 2:0.

W 77 minucie po raz kolejny doskonałej szansy w tym meczu nie wykorzystał Michał Jarząbek. Po raz trzeci mając przed sobą tylko bramkarza Astry przegrał z nim pojedynek. W 86 minucie w końcu Ina dopięła swego, choć pomógł jej w tym Marek Zdanowicz. Dośrodkowanie z głębi pola Wojciech Borka głową zgrał Rafał Makarewicz. Piłkę przejął Michał Jarząbek, zbyt długo jednak ją opanowywał, co dało szansę Zdanowiczowi na interwencję, ale zamiast wybicia piłki wślizgiem na rzut rożny, piłka zatrzepotała w siatce. Ina złapała kontakt i zaatakowała jeszcze raz. Kilka minut po golu świetną szansę miał wprowadzony wcześniej z ławki Bartosz Paszkowski, ale jego strzał z powietrza z około 10 metrów minął bramkę gospodarzy. Astra do końca spotkania zdołała jeszcze wyprowadzić dwie bardzo groźne kontry, ale ostatecznie nie wykorzystała ich, a Inie nie udało się poważniej zagrozić bramce Adriana Hartleba. Mecz zakończył się więc wygraną Astry 2:1, choć więcej szans w tym meczu wypracowali sobie biało-zieloni.

ASTRA USTRONIE MORSKIE – INA GOLENIÓW 2:1 (1:0)
Bramki: Maciej Płomiński (32′), Marcin Muzyczuk (70′) – Marek Zdanowicz (86′ – sam.)

ASTRA: Adrian Hartleb – Bartosz Grogol, Robert Kucharycz, Adrian Machula (83′ Daniel Miłoszewicz), Marcin Muzyczuk, Jan Nizioł, Dawid Owczarek, Leszek Pazdur, Maciej Płomiński (75′ Maciej Kowalski), Łukasz Szczerba (46′ Paweł Szczygieł), Marek Zdanowicz

INA: Paweł Sobolewski – Łukasz Szymfeld (75′ Maciej Żabicki), Rafał Makarewicz, Wojciech Borek, Michał Łukasiak – Damian Banachewicz, Patryk Lubośny (70′ Bartosz Paszkowski), Piotr Winogrodzki, Daniel Mojsiewicz, Robert Żurowski (54′ Adam Jakubowski) – Michał Jarząbek

Żółte kartki: Jan Nizioł, Bartosz Gorgol, Dawid Owczarek (Astra), Robert Żurowski, Patryk Lubośny, Adam Jakubowski (Ina)