Przygotowania Iny Goleniów do rundy wiosennej

Zimowy raport z przygotowań – styczeń / luty 2016

Przed Iną Goleniów ostatnie tygodnie przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi. Biało-zieloni ligowe zmagania rozpoczną 12 marca, kiedy to w meczu wyjazdowym zmierzą się z jednym z najmocniejszych rywali w całej stawce – Dębem Dębno. Jak do tej pory przebiegały przygotowania do wiosennych batalii o ligowe punkty?

Biało-zieloni mają za sobą 7 sparingów i dwa turnieje halowe. W pierwszym z nich – VII. Memoriale im. Zygmunta Kopaczewskiego Ina zajęła 3. miejsce, ustępując zespołom OKS Center MD Goleniów i Orłowi Łożnica. W drugim turnieju, w Maszewie – IV. Memoriale Michała Ślęzaka – goleniowianie nie mieli już sobie równych i stanęli na najwyższym stopniu podium. Ze zmagań na hali ciężko wyciągnąć konstruktywne wnioski z uwagi na specyfikę tych rozgrywek, ale nie ulega wątpliwości, że biało-zieloni spisali się przyzwoicie – łącznie w 10 meczach zanotowali 6 zwycięstw, 3 remisy i tylko 1 porażkę. Bilans bramkowy Iny: 26:10.

Wszystkie wyniki pojedynków halowych:

VII. Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego w Goleniowie (16 stycznia 2016 r.) – III miejsce

Ina Goleniów – Orzeł Łożnica 0:1
Ina Goleniów – Przyjaciele Zygmunta 2:2
Ina Goleniów – Sarmata Dobra 2:1
Ina Goleniów – OKS Goleniów 1:1
Ina Goleniów – Hanza Goleniów 5:1

IV. Memoriał Michała Ślęzaka w Maszewie (6 lutego 2016 r.) – I miejsce

Ina Goleniów – Masovia I Maszewo 2:0,
Ina Goleniów – Przyjaciele Michała 2:1,
Ina Goleniów – Oldboje 2:2
Ina Goleniów – Masovia II Maszewo 5:0
Ina Goleniów – Masovia Maszewo (juniorzy) 5:1

 

Na świeżym powietrzu Ina również nie próżnowała – na „zielonych boiskach” do tej pory rywalizowała 7 razy. Do końca przygotowań biało-zieloni zmierzą się jeszcze z niżej notowanymi rywalami – Unią Dolice, Zorzą Dobrzany i Masovią Maszewo. Jak zaprezentowali się goleniowianie w rozegranych już sparingach? Poniżej komplet wyników i krótkie komentarze pomeczowe.

27 stycznia, godzina 18.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Pogoń Szczecin (jun.) 1:4
Bramka dla Iny: Piotr Winogrodzki
W pierwszym meczu kontrolnym Ina podejmowała jednego z silniejszych rywali. Juniorzy Pogoni Szczecin to mocny zespół, który w meczach kontrolnych pokonuje również wyżej notowane zespoły niż Ina. Wynik zatem nie może być niespodzianką. Szczecinianie stworzyli sobie więcej sytuacji do strzelenia bramki i zasłużenie pokonali Inę, choć do przerwy to biało-zieloni prowadzili 1:0. Po zmianie stron goleniowianie nieco „siedli” i popełnili kilka błędów w defensywie, co wykorzystali rywale.

30 stycznia, godzina 15.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Świt Skolwin (III liga) 0:2
W drugim meczu sparingowym biało-zieloni znów zmierzyli się z mocnym przeciwnikiem. Świt Skolwin to zespół, który po rundzie jesiennej rozgrywek III ligi zajmuje wysokie 4. miejsce. Na boisku jednak przez większość spotkania nie było widać różnicy między Iną a Świtem – mecz był wyrównany i choć ostatecznie Świt zwyciężył, to gra biało-zielonych mogła momentami się podobać. Ina kilka razy w minionej rundzie pokazała, że musi pracować nad skutecznością – to właśnie dzięki temu elementowi piłkarskiego rzemiosła goście zawdzięczają zwycięstwo w tym meczu.

3 lutego, godzina 18.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – OKS Center MD Goleniów 6:2
Bramki dla Iny: Michał Jarząbek x2, Bartosz Paszkowski x2, Damian Banachewicz, Łukasz Szymfeld
Trzeci mecz i pierwsze zimowe zwycięstwo Iny. Przewaga goleniowian została udokumentowana 6 bramkami, choć szans było nieco więcej. Goleniowianie nie ustrzegli się jednak również błędów w defemsywie, co ostatecznie zaowocowało dwiema bramkami dla naszego derbowego rywala. Niemniej Ina zrewanżowała się OKS’owi za stratę cennych punktów w Memoriale Zygmunta Kopaczewskiego.

6 lutego, godzina 15.30, Euroboisko w Pobierowie
Ina Goleniów – Pogoń II Szczecin (III liga) 0:9
Kolejny sparing to srogie lanie od III – ligowych rezerw ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Biało-zielonych tłumaczyć może zmęczenie turniejem w Maszewie (goleniowianie wprost z Memoriału Michała Ślęzaka udali się na mecz w Pobierowie), niemniej wynik mógł zaboleć. Taktyka polegająca na cofnięciu się i czekaniu na kontry w pierwszej części meczu nie poskutkowała i Ina po trzech kwadransach przegrywała 0:3. Po przerwie i wielu zmianach wyglądało to gorzej i ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 0:9.

10 lutego, godzina 18.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Vineta Wolin (III liga) 3:2
Bramki dla Iny: Bartosz Paszkowski, Michał Jarząbek, Maciej Żabicki
Tylko kilka dni czekali biało-zieloni na rehabilitację. Do Goleniowa przyjechał sensacyjny vicelider III ligi z Wolina – Vineta. W minionym sezonie w meczach ligowych Ina jako jedyna dwukrotnie pokonała wyspiarzy, a w meczu sparingowym tylko potwierdziła, że ten rywal ostatnio jej „leży”. Co więcej kolejną bramkę w meczach z Vinetą zdobył Michał Jarząbek, który przeciwko wolinianom na listę strzelców wpisuje się w ostatnich latach regularnie. Ina zagrała dobre spotkanie, choć to Vineta przez większość czasu prowadziła grę. Problem w tym, że tym razem to rywal Iny był mniej skuteczny, a na dodatek strzał gości z rzutu karnego w drugiej połowie obronił Paweł Sobolewski. Co ciekawe Ina w meczu tym trzy razy wychodziła na prowadzenie i zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka”, za trzecim razem dowiozła zwycięstwo do końca.

13 lutego, godzina 15.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Morzycko Moryń 3:4
Bramki dla Iny: Robert Żurowski, Bartosz Paszkowski, Piotr Winogrodzki.
O ile ostatnio Inie wiedze się w meczach z Vinetą Wolin, o tyle zupełnie odwrotnie ma się to w przypadku Morzycka Moryń. Nieco ponad rok temu biało-zieloni przegrali z tym rywalem 2:4. Tym razem rywal Iny znów cztery razy znalazł drogę do bramki goleniowian i mimo, że Ina było nieco skuteczniejsza niż ostatnim razem, to również przegrała. Za rok 4:4? A później już z górki…

17 lutego, godzina 17:30, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Iskra Golczewo 3:2
Bramki dla Iny: Filip Borek, Piotr Winogrodzki x2
Wczorajszy mecz sparingowy zakończył się trzecim zwycięstwem biało-zielonych podczas przygotowań. Mecz był specyficzny, bo najpierw o pół godziny spóźnili się na niego sędziowie, a jak już tylko się zjawili, to wraz z nimi nadeszła śnieżyca, która w miarę upływu meczu coraz bardziej utrudniała grę. Na tak „niepewnym” gruncie goleniowianie popełnili kilka błędów w defensywie, jednak nadrobili je lepszą skutecznością. Pierwszą połowę rozpoczęli od mocnego uderzenia – Inę na prowadzenie wyprowadził Filip Borek. Chwilę później był już remis, ale biało-zieloni równie mocno zakończyli tę część spotkania – dwie bramki dołożył Piotr Winogrodzki. Iskra w drugiej połowie próbowała gonić wynik, ale ostatecznie jej się to nie udało i trzecie zimowe zwycięstwo stało się faktem.

Przed Iną ostatnie 3 sparingi. Goleniowianom do tej pory brakuje z pewnością regularności – dobre momenty przeplatają gorszymi, co również widać w rezultatach meczów sparingowych. Do ligi zostały jeszcze niecałe 4 tygodnie, więc czasu na dopracowanie szczegółów wiele nie zostało. Ostateczną weryfikacją i tak będą mecze ligowe, a w nich Ina ma o co grać – 4 miejsce po jesieni to niezła pozycja do ataku.

Leave a Reply