Zapowiedź: Sparta Węgorzyno – INA Goleniów

Po zwycięstwo do Węgorzyna! 

Po inauguracyjnej porażce z Energetykiem Gryfino przed Iną druga szansa na wiosenne punkty. Tym razem goleniowianie zmierzą się w meczu wyjazdowym z beniaminkiem IV ligi – Spartą Węgorzyno. Jesienią spotkanie tych zespołów zakończyło się zwycięstwem Sparty 3:1, więc biało-zieloni mają rachunki do wyrównania. Tym bardziej, że punkty są im bardzo potrzebne – Ina w tabeli jest 3 od końca i trzeba gonić swoich rywali. 

Sparta Węgorzyno wcześniej od biało-zielonych rozpoczęła wiosnę. Tydzień przed inauguracją IV ligi zagrała ona mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski z Wybrzeżem Rewalskim Rewal i pewnie wygrała 4:0, awansując do ćwierćfinału tych rozgrywek. Nie miało to jednak przełożenia na ligę – tydzień później przegrała bowiem ważny mecz z Olimpem w Gościnie 2:1. Jeśli ulegnie także jutro w pojedynku z Iną, to w Węgorzynie może zacząć robić się nerwowo – przewaga nad Iną stopniałaby do 6 punktów, a ścisk w dolnych rejonach tabeli jest w tym sezonie niesamowity. Nerwowość może potęgować także coraz częstsze narzekanie kibiców na politykę prowadzoną przez zespół Sparty – kibice zarzucają władzom klubu ściąganie zawodników spoza okolic, co ich zdaniem może doprowadzić do powolnego osłabiania zespołu i utraceniu jego „tożsamości”. Czy będzie to miało przełożenie na jutrzejszy mecz – przekonamy się już niedługo. Można za to stwierdzić, że Sparta na swoim stadionie specjalnie się nie wyróżnia – zanotowała 5 zwycięstw i 4 porażki. Uwagę przykuwa pokonanie przed własną publicznością Kluczevii i MKP Szczecinek, ale jednocześnie wysokie porażki z Osadnikiem (1:4) i Hutnikiem (0:5) pozwalają na umiarkowany optymizm przed jutrzejszym meczem dla kibiców z Goleniowa.

Ina po porażce z Energetykiem Gryfino także nie może pozwolić sobie na kolejną stratę punktów. Słaba runda jesienna powoduje, że biało-zieloni zmuszeni są do grania o pełną pulę niezależnie od tego, z kim się potykają. Nie od dziś wiadomo jednak, że goleniowianie w meczach wyjazdowych nie spisują się najlepiej. W tym sezonie mają bilans 1-2-6 i to właśnie tę statystykę muszą mocno poprawić, jeśli chcą w IV lidze się utrzymać. Pierwsze mecze rundy pokażą, jak dobrze biało-zieloni przygotowani są do tej części sezonu. Mecz z Energetykiem pokazał, że nie ma wielkiej różnicy między drużyną lidera IV ligi a Iną – goleniowianie mogli pokusić się o urwanie punktów faworyzowanemu przeciwnikowi. Wtedy się nie udało, teraz już nie ma miejsca na błędy. Ina jedzie do Węgorzyna z jasną misją – spakować 3 punkty i przywieźć je go Goleniowa. 

Początek spotkania jutro o godzinie 14.00. Jednocześnie informujemy, że relacji live z tego spotkania niestety nie będzie. Wynik będzie można śledzić jednak za pośrednictwem strony polskieligi.net, a konkretniej pod adresem: http://polskieligi.net/75277/relacja-na-zywo/sparta-wegorzyno-vs-ina-goleniow/75277.html. Zapraszamy!

Leave a Reply