Zapowiedź: Piast Chociwel – INA Goleniów

Pójść za ciosem. Ina jedzie do Chociwla!

Ina Goleniów jutro o godzinie 12.00 w Chociwlu zmierzy się z miejscowym Piastem. Dla biało-zielonych będzie to szansa na 3 z rzędu zwycięstwo i wydostanie się z 16. pozycji w tabeli. To także okazja na rewanż za jesienną porażkę 0:2 w Goleniowie.

Piast Chociwel wiosnę rozpoczął od 3 remisów. Jeśli doliczymy do tego 3 porażki w ostatnich meczach rundy jesiennej, da nam to serię 6 meczów bez zwycięstwa. Co gorsze dla Piasta – ostatnie 3 mecze to remisy z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie w IV lidze. Biorąc pod uwagę te wyniki, kibice w Chociwlu mają prawo być zaniepokojeni. Przed rundą wiosenną zespół w niezbyt przyjemnych okolicznościach opuścił jeden z najlepszych zawodników Piasta – Viacheslav Iefimenko. Zbyt wygórowane żądania finansowe spowodowały rozwiązanie umowy i Ukraińca wiosną w barwach tego zespołu nie zobaczymy. To osłabienie może być mocno kłopotliwe dla zespołu w tej rundzie.

Jak wyżej wspomniano – jesienią w Goleniowie Piast wygrał z Iną 2:0 po bramkach Wieliczko i Iefimenko. Co zaś tyczy się meczów Chociwlu – ostatni mecz między tymi drużynami w zeszłym sezonie zakończył się remisem 1:1.Kibiców Iny mogą nieco martwić statystyki Piasta w meczach przed własną publicznością – z 10 spotkań wygrał 5, 2 razy zremisował i 3 razy przegrał. To pokazuje, że w Chociwlu wcale łatwo wygrać nie będzie.

Ina Goleniów do jutrzejszego spotkania przystąpi w dobrych humorach. Wiosną zespół wygląda solidnie, a ostatnie zwycięstwa pozwalają myśleć o szybkim opuszczeniu dolnych rejonów tabeli. Co ważniejsze, wiosną biało-zieloni pokazali skuteczność także w meczu wyjazdowym – pokonując Spartę Węgorzyno aż 4:1. Postawa goleniowian w spotkaniach poza własnym stadionem wydawała się być sporym problemem – jutro Ina stanie przed szansą pokazania, że ma to już za sobą.

W zeszłym tygodniu Ina zakończyła także jedną z niechlubnych serii. Ostatni mecz, w którym Ina nie straciła bramki w meczu ligowym to remis z Bałtykiem Koszalin 0:0, w 14. kolejce ligowej. Ina pokonując MKP Szczecinek 1:0 przerwała tę passę. Co ciekawe, to właśnie w 14. serii spotkań Piast odniósł ostatnie zwycięstwo w meczu o punkty. Jeśli goleniowianie zagrają tak, jak przed tygodniem w drugiej połowie z MKP Szczecinek, to przed Piastem niezwykle ciężkie zadanie. Kluczem do pokonania Iny wydaje się również zatrzymanie Michała Jarząbka – strzelca 5 bramek w ostatnich 3 meczach. Póki co nie udało się to nikomu wiosną. Czy uda się Piastowi? Okaże się jutro.

Zapraszamy do śledzenia relacji live na naszym profilu na facebooku. Początek przed godziną 12.00.

Leave a Reply