Zapowiedź: Osadnik Myślibórz – INA Goleniów

Misja Myślibórz. Mecz o 6 punktów.

Przed Iną Goleniów kolejne starcie na IV ligowym froncie. W 9. kolejce rozgrywek biało-zieloni udadzą się do Myśliborza, gdzie ich rywalem będzie miejscowy Osadnik. Jeśli goleniowianie wygrają, to zamienią się miejscami w tabeli ze swoim rywalem. W kontekście niskiej pozycji w tabeli obu zespołów, można więc traktować to spotkanie jako mecz o 6 punktów.

Osadnik Myślibórz w ostatnim sezonie bronił się przed spadkiem. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie i w tym. Ostatnie wyniki nie napawają optymizmem i nie trudno odnieść wrażenie, iż myśliborzan czeka ciężkie zadanie, jeśli chcą na kolejny sezon pozostać w gronie IV-ligowców. W przypadku Osadnika jedno jest pewne: najlepiej spisuje się on przed własną publicznością i od punktowania na własnym obiekcie może zależeć jego końcowa pozycja. Jeszcze niedawno Myślibórz był twierdzą. Teraz co prawda  jest nieco gorzej, jednak wciąż Osadnik potrafi być groźny – w 3 meczach u siebie zdobył 6 punktów, strzelając przy tym 8 bramek, co jest jednym z lepszych wyników w lidze. Jutro z pewnością gospodarze będą chcieli ten wynik jeszcze polepszyć. Tym bardziej, że ostatni mecz z Iną zakończył się porażką Osadnika 3:5.

O biało-zielonych można powiedzieć jedno: spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań, które zostały mocno rozbudzone ostatnim, świetnym sezonem. Teraz goleniowianie powinni gonić resztę stawki, by nie musieć oglądać się za siebie. Fatalna seria 6 porażek z rzędu została przerwana przez Inę w ostatni weekend – goleniowianie w końcu wygrali przed własną publicznością z Gryfem 2:0 i momentami ich gra mogła się podobać. Jutro będzie o podobny rezultat może być dużo ciężej – z różnych względów w barwach Iny nie wystąpi kilku zawodników. Mimo osłabienia wydaje się jednak, że biało-zieloni nie stoją na straconej pozycji i mogą powalczyć o zwycięstwo.

Początek spotkania o godzinie 16.00. Zapraszamy do śledzenia relacji live na naszym profilu na facebooku!

Leave a Reply