Zapowiedź: MKP Szczecinek – INA Goleniów

Tym razem będzie trudniej – Ina jedzie do Szczecinka

Już dziś, o godzinie 17.30 Ina Goleniów rozegra swój 4 mecz w tym sezonie. Tym razem jej rywalem w meczu wyjazdowym będzie MKP Szczecinek. Przed biało-zielonymi prawdopodobnie jedno z trudniejszych zadań w tej rundzie.

W ostatniej kolejce, 4 dni temu w Szczecinku gościł Bałtyk Koszalin. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla gości – taki wynik z pewnością goleniowianie wzięliby w ciemno. MKP w tym sezonie wygląda na mocny zespół, który podobnie, jak rok temu, powinien trzymać się ligowej czołówki. Co ciekawe, terminarz początku sezonu szczecineckiego zespołu jest bardzo podobny do Iny. MKP zagrał bowiem z Iskrą Białogard i Osadnikiem Myślibórz. Z obu tych spotkań wyszedł zwycięsko, pewnie pokonując swoich rywali, tak jak i goleniowianie. Z Bałtykiem z kolei biało-zieloni zagrają już w sobotę.

Do tej pory mecze w Szczecinku między MKP a Iną były zacięte. Niemal równo rok temu goleniowianie przegrali tam 0:2. Wcześniej jednak aż 4 razy z rzędu zwyciężali na boisku w Szczecinku, za każdym razem pokonując MKP jedną bramką – 2:1, 2:1, 3:2 i 1:0. Teraz wiele wskazuje na to, że może to być równie zacięte spotkanie.

Goleniowianie zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli. Choć to dopiero początek sezonu, to widać po zespole prowadzonym przez Piotra Rasta, że w tym sezonie, powinien walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Biało-zieloni są skuteczni – strzelają średnio 3 bramki na mecz i z 9 trafieniami są najskuteczniejszym zespołem w IV lidze. Dziś ich siła rażenia powinna być jeszcze większa – do składu powinien powrócić Michał Jarząbek. Problemem może być jedynie odległość, jaką muszą przebyć goleniowianie i dzień rozgrywania meczu – nie od dzień wiadomo, że środa to niewygodny termin rozgrywania spotkań na tym szczeblu rozgrywek. Niemniej Ina do Szczecinka jedzie po punkty i zrobi wszystko, by je tam ugrać.

Zapraszamy na relację live z tego meczu – początek przed godziną 17.30 na naszym profilu na facebooku.  

Leave a Reply