Zapowiedź: Jeziorak Szczecin – INA Goleniów

W poszukiwaniu formy

Ina Goleniów w sobotę o godzinie 15.00 wybiegnie na murawę boiska w Załomiu, gdzie powalczy o punkty z bardzo trudnym rywalem – wiceliderem IV ligi, Jeziorakiem. Meczem tym goleniowianie mogą również pokazać, że ostatnie 5 kolejek, w których Ina zaliczyła aż 4 porażki, to tylko chwilowy spadek formy.

Jeziorak przed sezonem miał spore problemy organizacyjne. Istniało nawet zagrożenie, że do rozgrywek w ogóle nie przystąpi. Ostatecznie jednak udało się zażegnać kryzys i znów wybiec na IV-ligowe boiska. I to w stylu, do jakiego w ostatnim czasie zespół ten przyzwyczaił swoich kibiców. Jeziorak jest wiceliderem, ustępując jedynie rewelacyjnemu beniaminkowi z Morynia, który w zeszłym tygodniu pokonał Inę aż 6:1. Mimo kilku kontuzji i roszad w składzie, zespół z Załomia wygląda jednak na jednego z kandydatów do zajęcia czołowych lokat na koniec rundy jesiennej. O strzelanie bramek zadbać powinien choćby Sebastian Prokopowicz, a środek pola z Mateuszem Chlibykiem na czele, wydaje się gwarantować co najmniej przyzwoite występy. Ponadto, Jeziorak ma na swoim koncie najmniej straconych bramek (4) wśród wszystkich zespołów IV ligi. W Załomiu w tym sezonie przegrał już Hutnik, Kluczevia i Rasel. Jedynie Sparta Węgorzyno, czyli teoretycznie najsłabszy z tej czwórki rywali, zdołał wywieźć z Załomia punkt, remisując 0:0. To wszystko pokazuje, jak trudne zadanie czeka jutro biało-zielonych.

Ina Goleniów, jak wspomnieliśmy we wstępie, w ostatnich tygodniach nie gra najlepiej. Ponadto, w Załomiu do dyspozycji trenera Rasta nie będzie Michał Jarząbek i Wojciech Borek. Ostatni pojedynek na boisku położonym na Osiedlu Kasztanowym w kwietniu tego roku zakończył się zwycięstwem Jezioraka 2:0, choć Ina w pierwszej części tamtego meczu powinna była strzelić kilka bramek. Dwa sezony temu jednak to biało-zieloni wyjechali z Załomia z kompletem punktów po golu Piotra Winogrodzkiego. Jutro o taki wynik będzie ciężko, choć Ina pokazała już w tym sezonie wiele razy, że tkwi w niej spory potencjał. Brakuje jednak regularności i teraz goleniowianie stopniowo powinni ją budować. O godzinie 15.00 mogą rozpocząć ten proces.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie! Wstęp wolny! Dla tych, którzy nie mogą być na stadionie i wspierać biało-zielonych, prowadzona będzie relacja live, którą znajdziecie na naszym profilu na facebooku.

Leave a Reply