Zapowiedź: Jeziorak Szczecin – INA Goleniów

Kolejny ciężki rywal Iny – Wielka Sobota w Załomiu

Przed Iną Goleniów kolejny ciężki mecz. Po zeszłotygodniowej porażce z Raselem Dygowo, przed biało-zielonymi następne, trudne zadanie. Ty razem goleniowianie szukać punktów będą w Załomiu, gdzie zmierzą się z zajmującym 3. miejsce w ligowej tabeli Jeziorakiem.

Najbliższy rywal Iny wiosną gra w kratkę, stąd w tabeli rundy rewanżowej znajduje się za goleniowianami – Jeziorak wygrał tylko 2 mecze, przegrywając 3. Jesienią jednak udowodnił, że wskoczył na wysoki poziom i jest jednym z lepszych zespołów w całej stawce. Ta postawa utrzymuje się od około roku – zespół z Załomia już w drugiej części poprzedniego sezonu wyglądał bardzo dobrze, o czym boleśnie przekonała się choćby Ina, przegrywając na własnym stadionie 0:4. Teraz Jeziorak gra nieco gorzej, choć w dalszym ciągu jego rywale powinni uważać na ten zespół, w szczególności na serce i mózg zespołu – Mateusza Chlibyka. W sobotę to właśnie od jego postawy może zależeć najwięcej i wydaje się, że to na nim większą uwagę powinni skupić goleniowianie, jeśli chcą mecz wygrać. Za gospodarzami sobotniego meczu przemawia w dużej mierze, oprócz pozycji w ligowej tabeli, także atut własnego boiska. W meczach przed własną publicznością Jeziorak ma słabszy bilans jedynie od Bałtyku Koszalin.

Ina Goleniów została zatrzymana w ostatniej kolejce przez Rasel Dygowo, przegrywając 0:1. Wcześniejsza passa trzech zwycięstw z rzędu pozwoliła opuścić 16. miejsce w tabeli, jednak ten awans niewiele im dał – dalej znajdują się pod kreską i muszą gonić swoich przeciwników. Sporym osłabieniem biało-zielonych będzie absencja Michała Jarząbka, który będzie musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Ostatnie dwa mecze z Jeziorakiem w Goleniowie kończyły się porażkami Iny. Inaczej było jednak ostatnim razem w Załomiu – to Ina okazała się lepsza i po bramce Piotra Winogrodzkiego wygrała 0:1. Na podobny wynik liczą jutro kibice z Goleniowa. Czy tak będzie? Ina z pewnością nie stoi na straconej pozycji.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, tym bardziej, że jest to najkrótszy wyjazd, jaki w tym sezonie Ina ma w rozkładzie. Początek meczu w Wielką Sobotę, o godzinie 12.00. Zachęcamy również do śledzenia relacji live z tego pojedynków – znajdziecie ją na naszym profilu na facebook’u!

Leave a Reply