Zapowiedź: INA Goleniów – Polski Cukier Kluczevia Stargard

Cel na sobotę: pokonać Kluczevię!

W zbliżającą się sobotę Ina Goleniów rozegra przed własną publicznością mecz w ramach 24. kolejki IV ligi zachodniopomorskiej. Jej rywalem będzie Polski Cukier Kluczevia Stargard, aktualnie 5 drużyna w tabeli. Patrząc jedynie w ligowe statystyki, nietrudno wskazać faworyta tego spotkania. Ina jednak musi, a Kluczevia wydaje się być stosunkowo bezpieczna i raczej nie grozi jej spadek do okręgówki.

W poprzedniej kolejce najbliższy rywal goleniowian nie popisał się i przegrał na własnym obiekcie z Olimpem Gościno 2:4. Wynik ten jest wyjątkowo nie po myśli biało-zielonych – Olimp również nie jest pewny utrzymania, więc trzeba go traktować jako bezpośredniego rywala Iny w walce o ligowy byt. Jesienią Kluczevia gra w kratkę – 3 zwycięstwa i 3 remisy dają jej jednak wysokie, 6. miejsce w tabeli wiosennej. Ponadto jest to druga najskuteczniejsza w tym czasie drużyna z 16 golami na koncie. Lepszy w tej statystyce jest tylko Rasel Dygowo z 18 trafieniami. Wiele można powiedzieć o zespole ze Stargardu, ale jedno jest pewne – w ostatnich latach zdecydowanie groźniejszy był na własnym obiekcie, gdzie potrafił napsuć wiele krwi swoim rywalom. W meczach wyjazdowych Kluczevii wiodło się różnie i tak samo jest w tym sezonie – niekorzystny bilans (3 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki) nie pozwala zespołowi doskoczyć bezpośrednio do czołówki. Słabszą dyspozycję Kluczevii na wyjazdach w sobotę z pewnością biało-zieloni będą chcieli wykorzystać.

Ina do najbliższego spotkania przystąpi po 2 porażkach. W meczach tych jednak pokazała, że potrafi być groźna i tak powinno być również w sobotę. Problemem goleniowian mogą okazać się absencje kilku zawodników z pierwszego składu – z urazami borykają się Kamil Wiśniewski i Maciej Żabicki, a za nadmiar żółtych kartek pauzować będzie Piotr Winogrodzki. W tabeli wiosennej Ina niewiele ustępuje Kluczevii – również uzbierała 9 punktów i przegrywa z nią tylko stosunkiem bramek. Jesienią biało-zieloni ulegli w meczu wyjazdowym stargardzianom 1:0, mimo że przez całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Artura Kościukiewicza. Teraz z pewnością będą chcieli wziąć rewanż za tamto spotkanie. Warto zwrócić uwagę również na to, że ostatnio goleniowianie przegrali z Kluczevią na własnym stadionie niespełna 6 lat temu – w czerwcu 2011 roku. Od tamtego momentu zamiennie wygrywają i remisują, a w tym roku według tego schematu czas na… remis. Taki rezultat z pewnością jednak Iny nie będzie satysfakcjonował i kibice w Goleniowie liczą na zgarnięcie pełnej puli.

Zapraszamy wszystkich na to spotkanie! Początek w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 25 w Goleniowie.

Leave a Reply