Zapowiedź: INA Goleniów – Polski Cukier Kluczevia Stargard

Start sezonu 2017/2018! Kluczevia pierwszym rywalem biało-zielonych!

Już jutro, 12 sierpnia o godzinie 17.00, na Stadionie Miejskim w Goleniowie swój sezon zainauguruje Ina. Biało-zieloni podejmą Kluczevię Stargard, czyli 7. zespół ostatniego sezonu IV ligi.

O najbliższym rywalu goleniowian jedno można powiedzieć na pewno: jest to jedna z kilku drużyn w obecnej IV lidze, bez której ciężko wyobrazić sobie rozgrywki. Kluczevia nieprzerwanie, od 8 lat, występuje na tym poziomie rozgrywek – obok Hutnika Szczecin, Gryfa Kamień Pomorski i właśnie goleniowskiej Iny, to zespół z najdłuższym stażem w IV lidze zachodniopomorskiej. Co do formy zespołu z, położonego obok Stargardu, Kluczewa, ciężko określić, czego można się spodziewać po najbliższym przeciwniku Iny. W informacjach z kilku meczów kontrolnych, jakie można odszukać w „odmętach” internetu, można znaleźć następujące rezultaty sparingów, jakie Kluczevia rozegrała w przerwie letniej:
Kluczevia Stargard – Odra Chojna 1:2
Chemik Police – Kluczevia Stargard 4:1
Energetyk Gryfino – Kluczevia Stargard 2:1
Nie od dziś wiadomo, że na podstawie wyników meczów kontrolnych nie powinno się wysnuwać daleko idących wniosków, tym bardziej, pamiętając, na co stać ten zespół i co pokazywał w ostatnich latach. W sobotę należy spodziewać się ciężkiego pojedynku.

Ina Goleniów po ostatnim ciężkim sezonie, który ostatecznie zakończyła na 9. miejscu w tabeli, w nadchodzących rozgrywkach chce z pewnością uniknąć tak nerwowej końcówki. Pomóc w tym ma przede wszystkim stabilizacja kadry – w przerwie letniej obyło się bez rewolucji w składzie. Z bardziej znaczących ruchów warto wymienić, że zespół opuścił Damian Kosior, który powrócił do Pomorzanina Nowogard oraz Patryk Lubośny, który reprezentować będzie w nadchodzącej rundzie Vinetę Wolin. Do zespołu dołączył – doskonale znany goleniowskim kibicom – Adam Dobrowolski, który po kilku latach absencji wraca na „stare śmieci”. Do gry powinni być zdolni także Wojciech Borek i Piotr Hanuszkiewicz, czyli powracający po kontuzjach pomocnicy. W sparingach Ina prezentowała się solidnie – przegrała jedynie z Zorzą Dobrzany, grając w mocno eksperymentalnym składzie. Pozostałe mecze kontrolne biało-zieloni wygrali. Kolejno: 6:4 z Mewą Resko, 9:3 z Polonią Płoty, 4:1 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal, 4:1 z OKS-em Goleniów i 1:0 z Wichrem Brojce. Skutecznością błyszczał przede wszystkim Kamil Wiśniewski i jeśli napastnik ten, wspomagany przez Michała Jarząbka i Przemysława Stosio, przełoży tę skuteczność na ligę, to biało-zieloni mogą być w tym sezonie niezwykle groźni.

Za Iną przemawia atut własnego boiska – ostatni raz Kluczevia wygrała w Goleniowie w 2011 roku, kiedy to ograła biało-zielonych 3:0. Od tamtego czasu goleniowianie zaliczyli 3 zwycięstwa i 3 remisy. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już jutro. Zapraszamy na Stadion Miejski w Goleniowie – początek meczu inauguracyjnego sezon 2017/2018 o godzinie 17.00!

 

Leave a Reply