Zapowiedź: INA Goleniów – Olimp Gościno

Kolejny rozdział walki o utrzymanie – wygrać z Olimpem.

Ina Goleniów dzisiaj o godzinie 16.00 rozegra swój kolejny ważny mecz – przed własną publicznością zmierzy się Olimpem Gościno. Rywal biało-zielonych zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli i również nie może być jeszcze pewny utrzymania. Oznacza to, że dla obu drużyn będzie to bardzo istotny pojedynek.

Olimp Gościno wiosną jest zupełnie innym zespołem niż w pierwszej części sezonu. W rozegranych w tej rundzie 10 meczach zdobył już 20 punktów, czyli o 3 więcej niż przez całą jesień. Lepsze od Olimpu pod tym względem są tylko zespoły prowadzące w tabeli – Bałtyk Koszalin i Energetyk Gryfino, a także rewelacja rundy wiosennej – Rasel Dygowo. Wydaje się zatem, że na miano „rewelacji”  zasługuje również najbliższy rywal biało-zielonych. To pokazuje, jak trudne zadanie czeka już niebawem goleniowian. Jesienią w Gościnie padł remis 2:2, choć to gospodarze prowadzili 2:0. Ina zdołała odrobić straty i miała szanse, by tamten mecz ostatecznie rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale zawiodła skuteczność. Pocieszające dla kibiców biało-zielonych może być to, że w poprzednim sezonie Olimp również przyjechał do Goleniowa, będąc rewelacją rozgrywek. Tamto spotkanie skończyło się dla niego dość dotkliwą porażką – Ina wygrała 3:0, a mogła jeszcze wyżej. Dzisiaj goście zrobią wszystko, by do podobnego rezultatu nie dopuścić. Tym bardziej, że w ostatniej kolejce przegrali przed własną publicznością z Hutnikiem Szczecin 1:3 i zbliżający się mecz będzie dla nich szansą na nadrobienie straconych punktów.

Goleniowianie wciąż nie mogą złapać odpowiedniego rytmu – od kilku tygodni poważnym problemem biało-zielonych była skuteczność. W poprzedniej kolejce jednak udało się nieco poprawić tę statystykę. Ina wygrała w Drawsku Pomorskim 1:6, a swoje 3 bramki zdobył Kamil Wiśniewski, który najbardziej tego przełamania potrzebował. Jeśli goleniowianie chcą wygrać z Olimpem, muszą okazać się równie skuteczni, co w drugiej połowie meczu z Drawą, tym bardziej, że dziś sytuacji do zdobycia bramki może być zdecydowanie mniej. Co ciekawe, Ina w tej rundzie w 5 meczach przed własną publicznością nie potrafiła zdobyć więcej niż 1 bramki. Dziś do zwycięstwa może być potrzebne przełamanie tej passy, a w kontekście ostatnich kolejek sezonu wydaje się być to koniecznością.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

Leave a Reply