Zapowiedź: INA Goleniów – MKP Szczecinek

Za ciosem – po Sparcie czas na MKP Szczecinek.

Ina Goleniów jutro, w sobotę 25 marca o godzinie 16.00, rozegra kolejne spotkanie w ramach IV ligi zachodniopomorskiej. Tym razem jej rywalem będzie MKP Szczecinek. Patrząc w tabelę biało-zieloni faworytem tego spotkania nie będą, ale z pewnością stać ich na pokonanie tego rywala. 

MKP Szczecinek dobrze rozpoczął rundę – ograł w Drawsku Pomorskim miejscową Drawę 0:3. Wcześniej wygrał także w meczu Pucharu Polski z Koroną Człopa 5:3. Co ciekawe w spotkaniu tym MKP zdobyło wszystkie 5 bramek w ciągu 15 minut. Tydzień temu jednak MKP nie popisał się w meczu z Olimpem Gościno i przegrał przed własną publicznością 1:2. Ta informacja jest zła nie tylko dla kibiców ze Szczecinka – może martwić także tych z Goleniowa. Olimp jest bowiem jedną z tych drużyn, które biało-zieloni w tabeli chcieliby jak najszybciej dogonić. MKP Szczecinek nieźle spisywał się w sparingach – pokonał Leśnika Manowo (2:1), Chojniczankę Chojnice (3:2) i Olimpa Złocieniec (5:3), ulegając tylko Błękitnym Stargard (1:2). W odróżnieniu od ostatnich lat, w których często dochodziło w klubie do sporych roszad w przerwach między rundami, tym razem w Szczecinku było spokojnie. Kibice w Szczecinku liczą, że taka sytuacja wpłynie pozytywnie na zespół i MKP na koniec sezonu zajmie miejsce w czołówce ligi. 

Ina Goleniów w ostatni weekend pokazała, że ma spory potencjał. Ograła 1:4 w meczu wyjazdowym Spartę Węgorzyno, a skutecznością błysnął Michał Jarząbek, zdobywca trzech goli – powrót do strzeleckiej formy tego zawodnika może być jednym z kluczowych elementów walki o szybką ucieczkę z dolnych rejonów tabeli. W meczu inauguracyjnym z Energetykiem także wpisał się na listę strzelców – jutro będzie miał okazję powtórzyć to kolejny raz. Biało-zieloni mają także rachunki do wyrównania z MKP – ostatnie dwa mecze w Goleniowie między tymi zespołami zakończyły się porażkami Iny – 2:3 w sezonie 2015/2016 oraz 1:3 rok wcześniej. Biało-zieloni z pewnością będą chcieli też podbudować swoje statystyki meczów domowych – w zeszłym sezonie byli w tym zestawieniu najlepsi, w tym ich bilans pozostawia wiele do życzenia. Jutro szansa na jego poprawę i rozpoczęcie serii meczów bez porażki, które przybliżą Inę do utrzymania się w IV lidze.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie! Tych, którzy nie mogą pojawić się na stadionie, a chcą znać wynik, zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku – jutro znajdziecie tam wynik live. Rezultat spotkania możecie śledzić także za pośrednictwem strony polskieligi.net pod tym adresem: http://polskieligi.net/75285/relacja-na-zywo/ina-goleniow-vs-mkp-szczecinek/75285.html

Leave a Reply