Zapowiedź: INA Goleniów – Jeziorak Szczecin

Przełamać złą passę.

Ina Goleniów ostatnich tygodni nie może zaliczyć do udanych. Po obiecującym początku i zwycięstwie na inaugurację ligi w Gryfinie z Energetykiem, biało-zieloni zanotowali 4 porażki z rzędu. To kosztowało ich spadek na 14. miejsce w tabeli. Taki obrót spraw oznacza, że w jutrzejszym meczu ciężko nie odnieść wrażenia, że faworytem jest drużyna przyjezdnych – Jeziorak Szczecin. Początek meczu o godzinie 16.00.

Drużyna z pobliskiego Załomia notuje w ostatnich tygodniach dobre wyniki. 3 zwycięstwa z rzędu i 10 punktów daje Jeziorakowi 2. miejsce w tabeli. Szczególnie imponujący jest ostatni wynik zanotowany przez ten zespół w konfrontacji z Olimpem Gościno – Jeziorak wygrał aż 7:1. W zespół nieźle wkomponował się znany na IV-ligowych boiskach głównie z występów w Hutniku Szczecin Marcin Gniotek, a w środku pola rządzi Mateusz Chlibyk, od którego w dużym stopniu uzależniona jest gra zespołu z Załomia. Zawodnik ten kilka miesięcy temu był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku, kiedy to biało-zieloni doznali jedynej porażki na własnym stadionie w sezonie 2015/2016 – Ina przegrała wtedy z Jeziorakiem aż 0:4. Z pewnością osiągnięcie tak dobrego rezultatu byłoby nie lada wyczynem, niemniej jednak przed meczem wydaje się, że to Jeziorak ma w tym momencie silniejsze karty na ręku i to on będzie jutro faworytem.

Goleniowianie są w dołku. Mimo, że momentami ich gra nie wygląda źle, to biało-zielonym brakuje przede wszystkim skuteczności. Nieobecność najlepszego strzelca Michała Jarząbka jest nazbyt widoczna, a forma poszczególnych zawodników daleka jest od tej, jaką prezentowali przede wszystkim w rundzie wiosennej minionego sezonu. Ina potrzebuje przełamania, by wrócić na właściwe tory.

Tak, jak w ostatnim sezonie Goleniów był twierdzą, tak początek sezonu mocno ją uszkodził. Porażki w meczach przed własną publicznością ze Spartą Węgorzyno i Piastem Chociwel zostawiły sporą rysę na jej murach, a Jeziorak Szczecin z pewnością łatwiejszym przeciwnikiem nie będzie. Niemniej – do trzech razy sztuka i jeśli Ina ma szybko odbudować swoją pozycję, to właśnie w meczach z ciężkimi rywalami.

Tak, jak przy okazji meczu z Piastem Chociwel, tak i teraz informujemy, że oprócz aktywnej spikerki i losowania nagród, w przerwie meczu odbędzie się konkurs – tym razem 4 kibiców będzie mogło wziąć udział w konkurencji o nazwie: strzał w ciemno.

Zapraszamy wszystkich kibiców na jutrzejszy mecz!

Leave a Reply