Zapowiedź: INA Goleniów – Iskra Białogard

Zakotwiczyć w czołówce – Iskra kolejnym rywalem Iny

Już za niedługo, bo o godzinie 12.00 Ina Goleniów przed własną publicznością zmierzy się z beniaminkiem IV ligi – Iskrą Białogard. Przed meczem to biało-zieloni wydają się faworytem. Ponadto, goleniowianie mają szansę od samego początku sezonu trzymać się ligowej czołówki.

Iskra Białogard po 2 latach spadła do Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Tam nie zabawiła długo – po roku ponownie widzimy ją na IV-ligowych boiskach. Początek sezonu w wykonaniu zespołu z Białogardu może budzić skrajne emocje – z jednej strony bezbramkowy remis z Bałtykiem Koszalin, z drugiej jednak porażka 0:3 z MKP Szczecinek. Te rezultaty nie pokazują, na co stać w tym sezonie Iskrę. Wśród 4 beniaminków to właśnie ten zespół wypada najgorzej, ale trzeba pamiętać, że dotychczasowi rywale Iskry to mocne zespoły, które powinny w tych rozgrywkach być wysoko. Kibice w Goleniowie liczą na to, że Ina również będzie takim zespołem.

Biało-zieloni z 4 punktami są na 6. miejscu w tabeli. Początek sezonu pokazuje, że goleniowianie nie zamierzają dopuścić do dreszczowca, jaki miał miejsce jeszcze w czerwcu. Dziś mają kolejną szansę, aby to pokazać. Iskra w Goleniowie z Iną jeszcze nie wygrała – w pierwszym takim pojedynku padł wynik 2:2, w drugim to biało-zieloni okazali się lepsi i wygrali 4:1. Ten drugi wynik z pewnością dziś chcieliby powtórzyć. Dziś w barwach Iny nie zagra jeszcze Michał Jarząbek (otrzymał 2 mecze kary za czerwoną kartkę w meczu z Kluczevią), ale w dobrej formie wydają się być choćby Przemysław Stosio i Kamil Wiśniewski i to właśnie ich najbardziej powinni obawiać się goście z Białogardu.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie! Pierwotnie mecz miał się rozpocząć o godzinie 17.00, jednak został przełożony na godzinę 12.00 z powodów organizacyjnych. Nie spóźnijcie się zatem!

Leave a Reply