Zapowiedź: INA Goleniów – Intermarche Rega Trzebiatów

O wymazanie „wspomnień” z Morynia

W sobotę, o godzinie 15.00 Ina Goleniów podejmie przed własną publicznością drugiego beniaminka. Tym razem, po Morzycku Moryń, biało-zieloni zmierzą się z Intermarche Regą Trzebiatów. Dla goleniowian będzie to szansa na zatarcie kiepskiego wrażenia po fatalnej drugiej połowie meczu w Moryniu.

Rega Trzebiatów to zespół, który stopniowo się odradza. Nie tak dawno, zespół ten walczył jeszcze na III-ligowym froncie, później zaliczył szybki zjazd aż do okręgówki. Rega zaliczyła trzy kolejne spadki i wylądowała w sezonie 2013/2014 w Klasie Okręgowej. Z niej udało się wydostać po 2 latach, tak samo jak ze Szczecińskiej Klasy Okręgowej i teraz znów trzebiatowianie meldują się na IV-ligowych boiskach. Teraz wydaje się, że zespół ten jest prowadzony w inny sposób – armię zaciężną zastąpili w większości zawodnicy związani z regionem, a budowany i zgrywany od kilku lat zespół ma spory potencjał, co pozwala przypuszczać, że Rega w tym sezonie nie będzie skazana na walkę o utrzymanie. Początek sezonu wskazuje, że tak właśnie będzie. Zespół utrzymuje się w górnej części tabeli, a ostatnia porażka z MKP przed własną publicznością niczego nie zmienia – Rega jest mocna i do Goleniowa przyjedzie po 3 punkty.

Ina w ostatnich tygodniach gra w kratkę. Potrafi pokazać kawałek dobrej piłki jak choćby z Gryfem Polanów, czy chwilami Bałtykiem Koszalin. Zalicza jednak również przestoje, co wykorzystało choćby Morzycko w zeszłym tygodniu. Ostatni mecz z Regą, w 2012 roku, w Goleniowie, zakończył się zwycięstwem Iny 4:1. Teraz będzie bardzo ciężko osiągnąć taki rezultat. Biało-zieloni muszą oczyścić głowy i mocno powalczyć o komplet punktów, bo w przeciwnym wypadku może stopniowo spadać w tabeli, która tak samo, jak w poprzednim sezonie, jest bardzo płaska.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie! Przypominamy: początek o godzinie 15.00.

Leave a Reply