Zapowiedź: INA Goleniów – Hutnik Szczecin

Podtrzymać skuteczność i wygrać 3 raz z rzędu

W najbliższą sobotę, 20 maja o godzinie 16.00, Ina Goleniów podejmie przed własną publicznością Hutnika Szczecin. Po ostatnich wyczynach strzeleckich biało-zielonych – 14 bramek w 2 meczach – można przypuszczać, że przed kibicami w Goleniowie ciekawe spotkanie. Tym bardziej, że Hutnik w tym sezonie wydaje się bardzo groźny.

Najbliższy rywal Iny to zdecydowanie najskuteczniejsza drużyna w całej IV lidze. Z 71 bramkami na koncie wyprzedza zdecydowanie resztę stawki – drugi w tej statystyce jest Bałtyk Koszalin, ale ma tych goli aż o 11 mniej. Ponadto, Hutnik ma w swoich szeregach najlepszego strzelca IV ligi po 28 kolejkach – Łukasza Włodarczyka z 28 trafieniami na koncie. To właśnie na tego zawodnika będą musieli zwrócić szczególną uwagę goleniowscy obrońcy. Początek rundy wiosennej był dla zespołu ze Stołczyna trudny – zespół trapiły kontuzje podstawowych graczy, co spowodowało słabsze wyniki. W ostatnich tygodniach jednak Hutnik jest już bezlitosny dla swoich rywali niezależnie od składu, w jakim gra – 4 zwycięstwa z rzędu i 16 bramek strzelonych w tych meczach pokazują, że nie można już mówić o słabszej dyspozycji tego zespołu. Ta seria, przy jednoczesnym gubieniu punktów przez Jeziorak Szczecin, sprawiła, że stołczynianie awansowali na 3. miejsce w tabeli. Do prowadzącej dwójki – Bałtyku Koszalin i Energetyka Gryfino tracą jednak po kilkanaście punktów, więc o awansie do III ligi nie może być mowy. Tak samo o spadku z IV ligi, więc teraz przed Hutnikiem ostatnie 6 kolejek, w których mogą po prostu bawić się grą i bez presji podchodzić do kolejnych meczów.

W szeregach biało-zielonych sytuacja wydaje się pod tym względem zgoła inna – Ina nie może sobie pozwolić na utraty punktów, każdy z nich jest na wagę złota. Jeszcze niedawno wydawało się, że zespół się zaciął – mimo, że goleniowianie stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramek, to nie potrafili ich wykorzystywać. W ostatnich 2 meczach jednak to się zmieniło i teraz kibice liczą, że biało-zieloni nastawili już właściwie celowniki. Mając na uwadze tylko rundę rewanżową, po ostatnich wyczynach, Ina z 25 bramkami na koncie, stała się drugim najskuteczniejszym zespołem wśród wszystkich drużyn IV ligi. Tyle samo goli wiosną zdobył Gryf Kamień Pomorski, więcej jedynie Bałtyk Koszalin. Co ciekawe następne miejsce w tej statystyce zajmuje Hutnik Szczecin, mający tylko 1 trafienie mniej na swoim koncie. Jesienią goleniowianie przegrali na boisku swojego rywala 4:1, a honorową bramkę zdobył Michał Jarząbek. Dla gospodarzy trafili dwukrotnie Łukasz Włodarczyk i Radosław Marcyniuk. Teraz biało-zieloni będą chcieli się zrewanżować. Za Iną przemawia atut własnego boiska – ostatnie 3 mecze w Goleniowie zakończyły się zwycięstwami Iny. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie! Przypominamy – początek meczu w sobotę, 20 maja, o godzinie 16.00!

Leave a Reply