Zapowiedź: INA Goleniów – Drawa Drawsko Pomorskie

Tylko zwycięstwo. Drawa przyjeżdża do Goleniowa

Przed Iną Goleniów kolejny mecz w ramach rozgrywek IV ligi. Tym razem do Goleniowa przyjedzie Drawa Drawsko Pomorskie. Faworytem tego spotkania są biało-zieloni i inny wynik niż ich zwycięstwo będzie sporą niespodzianką.

Drawa Drawsko Pomorskie to cień zespołu sprzed kilku lat. Przez ostatnie 5 sezonów grała w III lidze, teraz musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Spadek do IV ligi był dla tej drużyny bardzo bolesny – nie dość, że Drawa zajęła dość wysokie, 8. miejsce w tabeli, które okazało się… spadkowym, to po sezonie doszło do rozpadu zespołu. Teraz jest czerwoną latarnią ligi z najgorszą defensywą – w 9 meczach Drawa straciła 32 bramki, a po 7 goli zdołała zaaplikować jej Kluczevia i Hutnik. Ciężko oczekiwać, że i tym razem zespół z Drawska spisze się tak źle, ale jedno jest pewne – faworytem z pewnością nie jest.

Ina Goleniów w minioną sobotę pechowo przegrała z Osadnikiem w Myśliborzu 3:2. Biało-zieloni zmarnowali rzut karny i z przebiegu spotkania nie zasłużyli na porażkę. W środę goleniowianie zagrali także mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski i trzeba przyznać, że wynik, jaki Ina osiągnęła chluby im nie przynosi – biało-zieloni przegrali z A-klasową Jednością Przewłoki 2:0. Teraz nie mogą powtórzyć tych błędów i zainkasować 3 punkty, by powoli zacząć wydostawać się z dolnych rejonów ligowej tabeli.

Ostatnia wizyta Drawy na stadionie w Goleniowie miała miejsce w 2010 roku. Wtedy to Ina wygrała 2:1. Kibice biało-zielonych liczą na to, że i tym razem 3 punkty w Goleniowie pozostaną. Początek spotkania o godzinie 15.00. Wszystkich kibiców zapraszamy!

Leave a Reply