Zapowiedź: INA Goleniów – Bałtyk Koszalin

Powstrzymać i ograć lidera

Ina Goleniów w sobotę przed własną publicznością o godzinie 16.00 zmierzy się z liderem IV ligi – Bałtykiem Koszalin. Rywal goleniowian to także najskuteczniejszy (35 bramek) i najlepiej punktujący zespół rundy wiosennej (35 punktów w 13 meczach). To pokazuje jak trudne zadanie przed Iną – silniejszego zespołu od Bałtyku w IV lidze nie ma.

Koszalinianie zmierzają po awans do III ligi. W ostatnich latach najbliższy rywal Iny więcej czasu spędził właśnie tam i mimo, że jest to jeden z najmłodszych zespołów w całej IV lidze, to jego zawodnikom nie brakuje doświadczenia. W tym sezonie tylko raz Bałtyk schodził z boiska pokonany. Co ciekawa, ograła go Astra w Ustroniu Morskim, czyli ostatni rywal Iny. Patrząc w ogólne statystyki lidera IV ligi można przekonać się, że nie robi mu różnicy to, czy gra przed własną publicznością, czy też na wyjeździe. W obu tych przypadkach punktuje podobnie, a w przypadku spotkań wyjazdowych tylko Energetyk ma lepszy bilans od Bałtyku. Wiosną koszalinianie zremisowali tylko 2 razy, a 11 pojedynków zakończyło się ich zwycięstwem. Teraz na ich drodze staje Ina i biało-zieloni będą musieli wspiąć się na wyżyny, żeby ograć swojego rywala, któremu wciąż potrzebne są punkty, jeśli chce powrócić na III-ligowe boiska po tym sezonie.

Goleniowianie wciąż walczą o utrzymanie w IV lidze. W ostatni weekend zremisowali w Ustroniu Morskim 1:1, a to oznacza, że dziś jeszcze bardziej potrzebują punktów. Jesienią w Koszalinie Ina rozegrała jeden ze swoich najlepszych meczów w tym sezonie. Wtedy to zremisowała w Koszalinie z Bałtykiem 0:0, a powinna nawet wygrać, jednak w ostatnich minutach zmarnowała dwie doskonałe szanse na zdobycie zwycięskiej bramki – m. in. rzut karny wykonywany przez Michała Jarząbka. Teraz o błędach nie może być mowy, aby biało-zieloni zwyciężyli. Ostatnie dwa spotkania Iny w Goleniowie były popisem gry ofensywnej, ładnej dla oka i przede wszystkim skutecznej. Dziś kibice chcieliby zobaczyć powtórkę, bo tak grająca Ina może lidera IV ligi ograć.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie! Przypominamy – początek o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Goleniowie!

Leave a Reply