Zapowiedź: INA Goleniów – Arkadia Malechowo

Zwycięstwo = utrzymanie? Krok od celu.

Ina Goleniów w niedzielę o godzinie 17.00 stanie przed szansą na zapewnienie sobie utrzymania w IV lidze. Biało-zieloni przed własną publicznością zmierzą się z innym, walczącym o ligowy byt zespołem – Arkadią Malechowo. Wstęp na to spotkanie będzie wolny.

Dla najbliższego rywala Iny ostatnie tygodnie są kluczowe – mierzy się z bezpośrednimi konkurentami do utrzymania w IV lidze i póki co wychodzi z tej walki zwycięsko. Arkadia w tabeli jest dziesiąta, wyprzedzając jedenastą Inę dzięki lepszemu bezpośredniemu bilansowi – jesienią w Malechowie padł bowiem wynik 5:3. Różnice punktowe w dolnych rejonach tabeli są jednak tak małe, że jedna wpadka może spowodować kompletne odwrócenie sytuacji. Patrząc na wiosenne osiągnięcia Arkadii, można zauważyć, że aktualnie zajmowane miejsce jest efektem lepszej postawy jesienią. W 15 meczach w rundzie rewanżowej zespół z Malechowa zdobył 16 punktów i z tym rezultatem zajmuje niską, 14 lokatę. Jeszcze niedawno, ten dorobek wyglądał dużo gorzej – ostatnie dwa mecze jednak Arkadia wygrała, przez co udało jej się złapać nieco oddechu. W niedzielę ten będzie im potrzebny – pokonanie Iny w Goleniowie w ostatnich tygodniach do łatwych zadań nie należy.

Biało-zieloni w środę wygrali arcyważny mecz w Dębnie, pokonując miejscowy Dąb 3:5, a główną rolę w tym zwycięstwie odegrał Przemysław Stosio, strzelec 3 goli. Zawodnik ten długo nie mógł się przełamać, ale kiedy już to zrobił, to we właściwym momencie. Istotniejsze jest jednak to, że cały zespół wygląda lepiej – goleniowianie notują serię 7 meczów bez porażki. Ostatnim zespołem, który pokonał Inę w Goleniowie był Rasel, ponad 2 miesiące temu. Jeśli w niedzielne popołudnie biało-zielonym uda się kontynuować dobrą passę i wygrają, to powinni być już pewni utrzymania się w IV lidze. Wydaje się, że wszystko jest w ich rękach i takiej szansy nie można zaprzepaścić. Jeśli jednak ta sztuka się nie uda, to Inę czekać będzie jeszcze jeden mecz o życie – w ostatniej kolejce uda się do Polanowa, gdzie zmierzy się z miejscowym Gryfem. Tam łatwiej o punkty raczej nie będzie.

Tak więc wszystkie ręce na pokład – gramy o IV ligę! Zapraszamy na Stadion Miejski przy ulicy Sportowej 25! Przypominamy: początek meczu o godzinie 17.00, a wstęp na te spotkanie jest wolny.

Leave a Reply