Zapowiedź: Gryf Polanów – INA Goleniów

Ostatnie starcie – bój o IV ligę!

Ina Goleniów jutro o godzinie 16.00 w Polanowie rozegra swój ostatni mecz w tym sezonie. Jej rywalem będzie miejscowy Gryf, który o nic już w tym sezonie nie gra – zespół ten już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze, a sezon skończy co najmniej na 8. miejscu w tabeli. Goleniowianie są w zupełnie innej sytuacji i jutro będą „grali o życie”. Porażka biało-zielonych może oznaczać spadek do Ligi Okręgowej.

Gryf Polanów jest beniaminkiem IV ligi i trzeba przyznać, że w obecnym sezonie spisywał się przyzwoicie. 8. miejsce w tabeli odzwierciedla to, jak spisywał się ten zespół w rozgrywkach. Mimo, że zdarzało się, że Gryf grał w kratkę, to końcowy wynik z pewnością satysfakcjonuje kibiców z Polanowa. Wiosną polanowianie grali nieco słabiej niż jesienią – z 21 oczkami uzbieranymi w 16 meczach zajmują 10. lokatę w tabeli rundy rewanżowej. W Goleniowie Gryf zremisował 3:3, a goleniowianie uratowali remis w końcówce spotkania. Zespół z Polanowa nieco lepiej czuje się przed własną publicznością niż na wyjazdach i jutro postara się to udowodnić – stawką jest możliwość wskoczenia nawet na 6. miejsce w tabeli.

Dla Iny Goleniów jutrzejszy mecz jest najważniejszym spotkaniem w tym sezonie i co do tego nie ma wątpliwości. Jutro nie będzie ważne, że biało-zieloni wiosną punktują solidnie i w tej klasyfikacji zajmują wysokie, 4. miejsce. Jutro nie będzie miał znaczenia również fakt, że Ina nie przegrała od 29 kwietnia i od 8 ligowych spotkań nikt nie może znaleźć na nią sposobu. Jutro najważniejsze będzie to, by tę passę podtrzymać. Tylko i aż 1 punkt – tyle biało-zieloni potrzebują do utrzymania się w IV lidze. Jeśli Ina przegra, to będzie musiała liczyć na innych. Wszyscy w Goleniowie jednak liczą na to, że Ina weźmie sprawy w swoje ręce i utrzymania z rąk nie wypuści.

A więc, Ino, sprawa jest jasna – jutro walczymy na całego!

Zapraszamy do śledzenia relacji live z jutrzejszego meczu! Początek tuż przed godziną 16.00. Znajdziecie ją na naszym profilu na facebook’u oraz na naszej stronie internetowej – po prawej stronie, tuż pod zakładką „Rozegrane mecze”.

Leave a Reply