Zapowiedź: Gryf Kamień Pomorski – INA Goleniów

W pogoni za Gryfem

W sobotę Ina Goleniów rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek IV ligi. Jej rywalem w meczu wyjazdowym będzie Gryf Kamień Pomorski. Przed meczem wydaje się, że faworytem będzie rywal biało-zielonych.

Sobotni przeciwnik Iny w ostatniej kolejce uległ wysoko – 3:0 – Olimpowi w Gościnie. Ten wynik jednak nie świadczy o tym, że Gryf jest w słabszej dyspozycji. Jeśli spojrzymy w tabelę wiosenną, to zespół ten zajmuje świetne, 5 miejsce, a do liderującego Rasela Dygowo brakuje mu zaledwie 3 punktów. Po słabszej rundzie jesiennej okazuje się więc, że Gryf powrócił na właściwe tory i wiele wskazuje na to, że bez problemów uda się IV ligę dla Kamienia Pomorskiego uratować. W ostatnich latach wielokrotnie zwracano uwagę na wysoką skuteczność tego zespołu. W tym sezonie jednak ta zawodzi, co wielokrotnie dało się we znaki w rundzie jesiennej. Przez tamten słabszy okres, na ten moment z 33 trafieniami pod tym względem Gryf ma jedną z najmniej skutecznych ofensyw w całej lidze. Wiosną jednak drużyna z Kamienia Pomorskiego mocno poprawiła tę statystykę i można powiedzieć, że po zespole, jaki widzieliśmy jesienią, niewiele już zostało. W sobotę Gryf będzie faworytem i biało-zieloni będą musieli wznieść się na wysoki poziom, by go pokonać.

W ostatnich tygodniach Ina złapała zadyszkę. 2 porażki i remis mocno skomplikowały sytuację goleniowian, przez co nie mogą sobie oni pozwolić na kolejne utraty punktów. Tym bardziej z rywalami, którzy również zamieszani są w walkę o utrzymanie, a drużyna z Kamienia Pomorskiego w tym gronie się znajduje. Jesienią biało-zieloni pokonali przed własną publicznością Gryfa 2:0 po bramkach Piotra Winogrodzkiego i Damiana Banachewicza i dobrze byłoby podobny wynik powtórzyć. Ina do meczu przystąpi nieco osłabiona – dalej kontuzjowany jest Maciej Żabicki, a pod dużym znakiem zapytania stoi również występ Kamila Wiśniewskiego. Obaj wydają się potrzebni, w szczególności, jeśli spojrzymy na ostatnie statystyki formacji ofensywnej Iny – w ostatnich 3 meczach biało-zieloni zdobyli tylko 3 bramki, choć szans na ich zdobycie mieli dość sporo. Jeśli goleniowianie chcą wywieźć z Kamienia Pomorskiego punkty, to nad skutecznością z pewnością przed sobotnim meczem muszą popracować. Ponadto, biało-zieloni stoją przed szansą ponownego opuszczenia 16. miejsca w tabeli – jeśli wygrają, to ta sztuka powinna się udać.

Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz! Początek spotkania o godzinie 16.30 na sztucznej murawie stadionu w Kamieniu Pomorskim. Zapraszamy również do śledzenia relacji live z tego spotkania, która rozpocznie się na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Leave a Reply