Zapowiedź: Drawa Drawsko Pomorskie – INA Goleniów

Nie ma miejsca na błędy

Ina Goleniów dzisiaj o godzinie 16.00 rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek IV ligi zachodniopomorskiej. Rywalem biało-zielonych w Drawsku Pomorskim będzie miejscowa Drawa, czyli czerwona latarnia całych rozgrywek.

Jeszcze kilka dni temu nie było jasne, czy do tego pojedynku w ogóle dojdzie. Drawa przeżywa bardzo ciężkie chwile – kłopoty finansowe i organizacyjne w zespole niedawnego III-ligowca spowodowały, że w środę drużyna nie zjawiła się w Gościnie i oddała walkowera Olimpowi. Realne było również wycofanie zespołu z rozgrywek w tym tygodniu, jednak póki co wygląda na to, że Drawa broni nie złożyła i spróbuje dograć sezon do końca. Z dorobkiem zaledwie 3 punktów zamyka ligową tabelę i nie ma szans na uratowanie IV ligi dla Drawska. Wycofanie się w trakcie sezonu spowodowałoby jednak spadek nie do Koszalińskiej Klasy Okręgowej, ale jeszcze niżej. Jak potoczą się losy Drawy w najbliższych tygodniach? Nie wiadomo, jednak w obliczu wielu tego typu problemów, jakie dotykają różne kluby w ostatnich latach, życzymy Drawie, by jak najszybciej wyszła z obecnych problemów i by o jej wynikach decydowała jedynie postawa na boisku.

Ina Goleniów nieźle rozpoczęła rundę wiosenną i początek ten sprawił, że kibice liczyli na szybkie opuszczenie dolnych rejonów tabeli. Tak się jednak nie stało – ostatnie 4 mecze biało-zielonych to 2 remisy i 2 porażki, co znacznie skomplikowało sytuację goleniowian. Ina nie ma już miejsca na błędy i każdy mecz musi traktować jako walkę o być albo nie być w IV lidze. Tym bardziej, biało-zielonym nie może przydarzyć się wpadka, jaką zaliczyli w rundzie jesiennej – remis w Goleniowie 3:3 z Drawą był ogromną niespodzianką, a sam fakt, że Ina uratowała punkt w ostatnich minutach świadczy, że tamtego meczu biało-zieloni nie powinni zbyt dobrze wspominać. Tym razem nikt nie wyobraża sobie, by Ina mogła nie poradzić sobie z zespołem, który wiosną zdobył tylko 1 punkt i wpadł w takie problemy. Drawa w kilku wiosennych meczach zaprezentowała się przyzwoicie, ale biało-zieloni muszą ten mecz wygrać i nikt w Goleniowie innego scenariusza sobie nie wyobraża.

Leave a Reply