Zapowiedź: Dąb Dębno – INA Goleniów

Kluczowy wyjazd – Ina zawita do Dębna

Ina Goleniów w środę 7 czerwca o godzinie 18.00 zmierzy się z Dębem Dębno. Dla biało-zielonych porażka oznaczać będzie nerwówkę do końca sezonu. Dla gospodarzy środowego spotkania z kolei spadek do okręgówki. W Dębnie szykuje się zatem niezwykle emocjonujące widowisko.

Gospodarze środowego pojedynku wiosną spisują się znacznie lepiej niż w poprzedniej rundzie. Słaba postawa Dębu jesienią sprawiła, że spadek do okręgówki może stać się faktem, co dla tego zespołu, niedawnego III-ligowca, będzie niemałą katastrofą. Poprzedni sezon w wykonaniu dębnian wyglądał podobnie, choć w tamtym przypadku to jesień była tą lepszą częścią sezonu. Wtedy jedna dobra runda wystarczyła do utrzymania. W tym sezonie jednak wydaje się, że będzie to za mało – w walkę o utrzymanie zaangażowanych jest więcej zespołów, a liga wydaje się bardziej wyrównana, co widać po tabeli IV ligi. Co ciekawe, w dotychczasowo 14 rozegranych meczach w rundzie rewanżowej Dąb zgromadził tyle samo punktów, co Ina – 22. W Goleniowie Dąb przegrał z Iną 2:1, a obie bramki dla biało-zielonych w tamtym spotkaniu, w końcówce zdobył Michał Jarząbek. W środę dębnianie nie mogą sobie już pozwolić na porażkę.

Ina w poprzedniej kolejce zremisowała z liderującym Bałtykiem Koszalin 1:1. Wcześniejsze mecze również pokazują, że biało-zieloni, podobnie jak Dąb, wiosną są dużo lepszym zespołem niż pół roku temu. Biało-zielonym jednak niezbyt dobrze gra się w Dębnie. Ostatnie trzy wycieczki do tego miasta kończyły się porażkami – 1:0, 2:1 i 5:1. W środę tę passę trzeba będzie przełamać, jeśli Ina nie chce do końca sezonu nerwowo spoglądać w tabelę. Ewentualne zwycięstwo również nie będzie oznaczać spokoju dla goleniowian, lecz z pewnością przybliży ich do upragnionego utrzymania.

Jedno jest pewne: jeśli Dąb przegra – spada z IV ligi. Jeśli Ina przegra, to może wylądować w strefie spadkowej, z której, przy niekorzystnych rezultatach innych spotkań, może być niezwykle ciężkie jeszcze się wygrzebać. Wniosek jest prosty: przed Iną najważniejszy wyjazd w tym sezonie.  

Leave a Reply