Zapowiedź: Astra Ustronie Morskie – INA Goleniów

Nadmorska wycieczka Iny na zakończenie 30. serii spotkań

Ina Goleniów w niedzielę, 28 maja w Ustroniu Morskim o godzinie 17.00 zmierzy się z miejscową Astrą. Przed spotkaniem wydaje się, że to biało-zieloni są faworytem – goleniowianie są w tzw. gazie, ich najbliższy rywal natomiast wręcz odwrotnie.

Astra Ustronie Morskie w ostatnich tygodniach spisuje się słabo – ostatnie zwycięstwo zaliczyła ponad 2 miesiące temu. Wtedy to pokonała przed własną publicznością Spartę Węgorzyno 5:3. Od tego momentu notuje passę 8 meczów bez zwycięstwa – 3 remisy i aż 5 porażek. Słabsza dyspozycja zespołu spowodowała spadek na 15. miejsce w tabeli i w Ustroniu Morskim zaczęło robić się nerwowo. Ta lokata oznacza bowiem spadek do Ligi Okręgowej, co dla niedawnego III-ligowca byłoby niemałą katastrofą. Ogólnie, wiosną Astra spisuje się poniżej oczekiwań – w tabeli rundy rewanżowej gorzej wypada jedynie Drawa Drawsko Pomorskie, co dziwić raczej nie może, a także Sparta Węgorzyno, która, podobnie jak ustronianie, zgromadziła tylko 9 punktów. Jeśli kibice Astry chcą szukać przed jutrzejszym meczem pozytywów, to mogą jednak je znaleźć – z Iną w ostatnich latach przed własną publicznością ich zespół nie przegrywa  – 2:1, 1:1, 3:1, 1:0 – takie wyniki zanotowali ustronianie. Komplet punktów Ina wywiozła z nad morza dawno temu – wydarzyło się to w 2010 roku, kiedy to biało-zieloni wygrali 1:2. Jutro Astra nie może pozwolić sobie na to, by zanotować 9 mecz z rzędu bez ligowego zwycięstwa. Musi jednocześnie przedłużyć passę do 5 meczów bez porażki z Iną na własnym obiekcie. W przeciwnym wypadku, nawet mając na uwadze zaległy mecz z Drawą Drawsko Pomorskie, jej sytuacja znacznie się pogorszy.

Goleniowianie do jutrzejszego meczu przystąpią w dobrych nastrojach. Ina w ostatnich tygodniach złapała kapitalną formę, o czym przekonał się Olimp Gościno i Hutnik Szczecin. Biało-zieloni przełamali się pod względem skuteczności – 19 bramek zdobytych w 3 meczach to nie lada wyczyn. Jeśli uda się utrzymać tak dobrą dyspozycję, to IV liga w Goleniowie zostanie obroniona. Do tego potrzeba jednak jutrzejszego zwycięstwa. Mimo, że ostatnio Astra wydaje się być w słabszej dyspozycji, to nie można jej zlekceważyć – to jedyny zespół, który w tym sezonie potrafił pokonać lidera IV ligi – Bałtyk Koszalin (1:0). To pokazuje, że ustronianie nie będą łatwym rywalem, tym bardziej przed własną publicznością. Jesienią w Goleniowie Ina zaskoczyła swoich kibiców, pokonując Astrę w świetnym stylu – 6:1. Zaskoczyła, bo wtedy niewiele wskazywało na to, że słabo spisujący się w tamtym okresie biało-zieloni będą w stanie tak wysoko ograć wyżej wtedy notowanego rywala. Teraz to Ina jest tą, która patrzy na swojego rywala z wyższej lokaty. To Ina ma lepszy okres i to w biało-zielonych upatruje się faworyta jutrzejszego meczu. O 17.00 jednak to wszystko nie będzie miało już znaczenia. Ina musi ten mecz wygrać, by spokojniej patrzeć na swoją IV – ligową przyszłość. Kibice Iny liczą na to, że biało-zieloni pójdą za ciosem i jutro przełamią słabą passę w meczach w Ustronie Morskim.

Zapraszamy do śledzenia relacji live z tego spotkania! Początek tuż przed godziną 17.00.

Leave a Reply