Zapowiedź: Arkadia Malechowo – INA Goleniów

Przełamać wyjazdową niemoc – Ina jedzie do Malechowa

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej rozgrywek IV ligi Ina Goleniów zmierzy się w Malechowie z miejscową Arkadią. Początek meczu o godzinie 14.00.

Arkadia Malechowo po 15 kolejkach zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Pozycja w tabeli może być jednak myląca – do wysokiego, 5. miejsca, zespół ten traci tylko 3 punkty. W ostatnich tygodniach Arkadia notuje świetne wyniki – w 3 meczach zdobyła 7 punktów, strzelając aż 11 bramek. Ciężko powiedzieć, na co tak naprawdę stać ten zespół. W zeszłym sezonie ich obiekt był twierdzą nie do zdobycia – w 4 meczach przed własną publicznością Arkadia tylko raz oddała punkty, remisując 1:1 z Sokołem Karlino. Teraz, w swoim debiutanckim sezonie w IV lidze role się odwróciły i to na wyjazdach zespół z Malechowa punktuje lepiej. To dla Iny dobra informacja – Arkadia gra w kratkę i potrafiła przegrać u siebie choćby z Gryfami z Polanowa i Kamienia Pomorskiego. Ostatnia zwyżka formy sugeruje jednak, że przed biało-zielonymi bardzo ciężkie zadanie. 

Ina Goleniów w ostatnich tygodniach w końcu złapała nieco oddechu i zmniejszyła punktową stratę do środka tabeli IV ligi. W 3 minionych kolejkach goleniowianie zanotowali podobną passę do Arkadii – 7 punktów i dwa świetne występy (6:1 z Astrą i 0:0 w Koszalinie z Bałtykiem) dają nadzieję na to, że Ina wraca na właściwe tory. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby biało-zielonym na złapanie kontaktu z zespołami z okolic 10. miejsca. Jeśli Ina nie chce przezimować w dolnych rejonach tabeli, to 3 punkty muszą wrócić z nią do Goleniowa. Zadanie to do łatwych na pewno nie należy – ostatnie 7 wyjazdowych meczów biało-zielonych to tylko 2 zdobyte punkty. Kibice Iny liczą, że po jutrzejszym spotkaniu ta statystyka zostanie solidnie podreperowana. 

Zapraszamy na relację live z tego spotkania! Początek w sobotę, tuż przed godziną 14.00.

Leave a Reply