X Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego!

X Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego już w sobotę!

12 stycznia o godzinie 9.00 w hali przy ulicy Norwida 1 w Goleniowie odbędzie się kolejna – już dziesiąta – odsłona turnieju halowego poświęconego pamięci wieloletniego prezesa i działacza Iny Goleniów – Zygmunta Kopaczewskiego.

W turnieju piłkarskim wezmą udział seniorzy naszej drużyny – Ina Goleniów, a także: Przyjaciele Zygmunta, Orzeł Łożnica, Promień Mosty, Sarmata Dobra oraz OKS Center MD Goleniów.

Skład turnieju jest taki sam, jak w ostatnich latach.  Przypomnijmy: rok temu wygrał Orzeł Łożnica i to on będzie bronił tytułu. VIII edycję z kolei wygrała Ina. Jak będzie tym razem, przekonamy się w najbliższą sobotę.

Będzie to okazja do spotkania się w dobrym towarzystwie, powolnego wejścia w przygotowania do rundy wiosennej, ale przede wszystkim do uczczenia pamięci wieloletniego Prezesa Iny – Pana Zygmunta Kopaczewskiego i jednego z jej najwierniejszych kibiców, któremu wiele zawdzięcza goleniowski klub. Choć nie tylko w Goleniowie mogą go mile wspominać – był również związany z innym uczestnikiem turniej – Sarmatą Dobra. 

Zygmunt Kopaczewski urodził się 1 października 1952 roku w Leśniowie Małym koło Zielonej Góry. Był m.in zawodnikiem drużyny piłkarskiej Sarmata Dobra, w szkole średniej reprezentował KS Spójnia Świdwin, a w czasie studiów był zawodnikiem AZS. Był również trenerem w Sarmacie Dobra i MKS Ina Goleniów. W latach 1996 – 2004 piastował funkcję wiceprezesa MKS Ina Goleniów, a od 2004 roku został jej prezesem. W nocy z dnia 1 na 2 listopada 2008 roku zmarł po ciężkiej chorobie.

Organizatorzy – Ina Goleniów i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie zapraszają na turniej!

Leave a Reply