Sparing z Błękitnymi Stargard!

W nadchodzącą środę, w Goleniowie na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej o godzinie 18.00 odbędzie się mecz sparingowy pomiędzy Iną Goleniów a Błękitnymi Stargard!

Biało – zieloni zmierzą się z rywalem, który ma jedną z bogatszych historii w województwie zachodniopomorskim. W tym roku występowali w II lidze, którą zakończyli tuż „nad kreską”, na 14 miejscu. Nie tak dawno Błękitni rywalizowali, co zapewne wielu kibiców pamięta, z Lechem Poznań w walce o finał Pucharu Polski, napędzając niezłego stracha faworyzowanemu przeciwnikowi, wygrywając 3:1 przed własną publicznością. Teraz w drużynie ze Stargardu nadszedł czas sporych zmian – po niedawnym zakończeniu sezonu, zespół opuścił trener – Krzysztof Kapuściński, a w jego miejsce zameldował się Adam Topolski, który oficjalnie jednak rozpocznie swoją pracę 1 lipca. Trener ten ma w swoim dorobku prowadzenie chociażby Zawiszy Bydgoszcz. Kibice z rejonu mogą go kojarzyć za to z czasów Pogoni Barlinek, którą również prowadził w rozgrywkach III ligi. Adam Topolski za czasów swojej kariery piłkarskiej występował wiele lat w Legii Warszawa, której był nawet kapitanem, przejmując opaskę od Kazimierza Deyny.

Dla obu drużyn będzie to okazja do testowania różnych wariantów i założeń taktycznych oraz sprawdzenia nowych zawodników, którzy potencjalnie mogą zasilić oba zespoły w najbliższych rozgrywkach. Co ciekawe, biało – zieloni w lidze rywalizować będą z rezerwami Błękitnych, które w tym roku wywalczyły awans z klasy okręgowej obok rewelacyjnego Chemika Police. Dla Iny będzie to zatem swojego rodzaju przetarcie i rozpoznanie siły rywala – z pewnością w środę wśród gości wystąpi wielu zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą stanowić o sile IV-ligowych rezerw.

Zapraszamy na ten ciekawie zapowiadający się sparing! Początek, jak zostało wspomniane we wstępie, o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 25 w Goleniowie. Wstęp wolny!

Leave a Reply