Raport przed ligą: podsumowanie przygotowań Iny Goleniów do rundy wiosennej IV ligi

W minioną sobotę zakończyły się przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi. Po jesieni biało-zieloni z dorobkiem 26 punktów zajmują wysokie, 4. miejsce, choć w zasięgu było również 2. miejsce – goleniowianie jednak w ostatnich trzech kolejkach pogubili punkty, choć wydawali się faworytami w tamtych spotkaniach. Niezależnie od dobrej pozycji startowej biało-zielonych czeka zażarta walka o czołowe lokaty – kandydatów do zajęcia miejsca w czołówce IV ligi jest wielu, a ilość spadających zespołów może być większa niż w ostatnich sezonach, co dodatkowo mobilizować będzie niemal wszystkie drużyny. Między dziewiątym Hutnikiem Szczecin a drugim Leśnikiem Manowo jest tylko 6 punktów przewagi, tak samo między dziesiątym Gryfem Kamień Pomorski i piętnastą Odrą Chojna. To oznacza, że tabela jest wyjątkowo „płaska” i każdy zdobyty wiosną punkt może mieć ogromne znaczenie.

Jak Ina Goleniów wyglądała podczas przygotowań do wiosennej walki? Przedstawiamy pełne zestawienie zimowych sparingów i turniejów, w których biało-zieloni brali udział.

VII. Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego w Goleniowie (16 stycznia 2016 r.) – III miejsce

IV. Memoriał Michała Ślęzaka w Maszewie (6 lutego 2016 r.) – I miejsce

Ina Goleniów – Pogoń Szczecin (jun.) 1:4
Bramka dla Iny: Piotr Winogrodzki

Ina Goleniów – Świt Skolwin (III liga) 0:2

Ina Goleniów – OKS Center MD Goleniów 6:2
Bramki dla Iny: Michał Jarząbek x2, Bartosz Paszkowski x2, Damian Banachewicz, Łukasz Szymfeld

Ina Goleniów – Pogoń II Szczecin (III liga) 0:9

Ina Goleniów – Vineta Wolin (III liga) 3:2
Bramki dla Iny: Bartosz Paszkowski, Michał Jarząbek, Maciej Żabicki

Ina Goleniów – Morzycko Moryń 3:4
Bramki dla Iny: Robert Żurowski, Bartosz Paszkowski, Piotr Winogrodzki.

Ina Goleniów – Iskra Golczewo 3:2
Bramki dla Iny: Filip Borek, Piotr Winogrodzki x2

Więcej informacji o powyższych rezultatach znajdziecie tutaj: http://mksina.com.pl/przygotowania-iny-goleniow-do-rundy-wiosennej/

24 lutego, godzina 18.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Unia Dolice – nie odbył się. Unia Dolice odwołała swój przyjazd.

27 lutego, godzina 15.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Zorza Dobrzany 2:2
Bramki dla Iny: Michał Jarząbek x2
Ostatnie pojedynki z Zorzą Dobrzany kończyły się zwycięstwami biało-zielonych – 5:1 i 4:3. Tym razem jednak goleniowianie nie pokonali niżej notowanego rywala, choć stworzyli sobie więcej sytuacji do strzelenia bramek. W nich skuteczny był jednak tylko Michał Jarząbek.

5 marca, godzina 15.00, Euroboisko w Goleniowie
Ina Goleniów – Masovia Maszewo 1:2
Bramka dla Iny: Adam Jakubowski
Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie – Masovia dwukrotnie obejmowała prowadzenie po strzałach Kamila Młynarczyka, dla Iny trafił Adam Jakubowski. Kibice biało-zielonych liczyli na mocne zakończenie przygotowań do rundy wiosennej, tym razem jednak musieli obejść się smakiem. Goleniowianie często dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale marnowali je. W meczu brylowali więc bramkarze – w drugiej połowie mimo wielu sytuacji z obu stron górą byli golkiperzy. W Inie zabrakło kilku zawodników, co również było widoczne choćby w płynności gry biało-zielonych.

 

W porównaniu do poprzednich okresów przygotowawczych biało-zieloni zanotowali gorsze wyniki. Tylko jedno przekonujące zwycięstwo (6:2 z OKS-em) i kilka słabszych meczów podczas przygotowań może niepokoić. Często jest jednak tak, że zespoły mimo świetnych wyników w okresie przygotowawczym gorzej spisują się w lidze i na odwrót. Tak było w przypadku Iny w końcówce zeszłego sezonu, kiedy to biało-zieloni mimo bardzo dobrych rezultatów osiąganych podczas przygotowań i dobrego początku rundy wiosennej, później spuścili z tonu, przez co do ostatniej kolejki nie mogli być pewni utrzymania. Jak będzie tym razem? Powinniśmy przekonać się już w sobotę – Ina ma wtedy rozegrać mecz inauguracyjny z Dębem w Dębnie. „Ma rozegrać”, ale na ten moment nie mamy pewności, czy do tej pory mocny i zawsze groźny zespół z Dębna, z powodu licznych problemów, nie wycofa się z rozgrywek tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej. 

W kwestii sytuacji kadrowej – trener Piotr Rast zazwyczaj nie mógł podczas sparingów skorzystać ze wszystkich zawodników – wielu z nich dopadały choćby choroby, czy lekkie urazy. To z pewnością miało wpływ na osiągane wyniki. Plusem jest natomiast utrzymanie trzonu zespołu. Obyło się bez nerwowych ruchów i rewolucji w kadrze.

W Inie na wiosnę nie zobaczymy Damiana Kosiora, Rafała Listkiewicza i Krystiana Krzaka (w przypadku Krzaka nie mamy jeszcze pewności) – zostali oni wypożyczeni do Pomorzanina Nowogard. W odwrotnym kierunku wyruszyli Michał Soska (obrońca) i Kamil Lewandowski (skrzydłowy) – ich zobaczymy wiosną w biało-zielonych barwach. Michał Soska zagrał w większości sparingów i pokazał, że będzie sporym wzmocnieniem linii defensywnej Iny. O Kamilu Lewandowskim możemy powiedzieć nieco mniej, ponieważ przez sporą część przygotowań leczył kontuzję, której nabawił się w starciu ze Świtem Skolwin. Ten młody zawodnik z pewnością będzie miał jednak jeszcze wiele szans na pokazanie się w meczach ligowych. 

Statystyki przygotowań:
zwycięstwa – 3 (OKS, Vineta, Iskra)
remisy – 1 (Zorza)
porażki – 5 (Pogoń jun., Świt, Pogoń II, Morzycko, Masovia)
Bramki – 19:29

Strzelcy:
Michał Jarząbek – 5 bramek
Bartosz Paszkowski, Piotr Winogrodzki – 4 bramki
Adam Jakubowski, Damian Banachewicz, Łukasz Szymfeld, Robert Żurowski, Filip Borek, Maciej Żabicki – 1 bramka

Tak prezentuje się zatem Ina Goleniów przed rundą wiosenną – ostatnie dni przed nami. Biało-zieloni stoją przed ogromną szansą na zajęcie najlepszego miejsca w IV lidze od wielu, wielu lat. Czekamy zatem z niecierpliwością – niech rusza liga. Do zobaczenia na stadionach! 

Leave a Reply