Puchar Polski ZZPN: Iskra Banie – Ina Goleniów 1:2 (1:0)

Ina awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski!

W środowe popołudnie biało – zieloni udali się do Bań, gdzie zmierzyli się w meczu V rundy Pucharu Polski ZZPN z miejscową Iskrą. Ina wygrała 2:1 po bramkach Macieja Żabickiego i Aleksandra Krasińskiego w końcówce spotkania i awansowała do następnego etapu rozgrywek.

Iskra Banie na co dzień występuje w Klasie Okręgowej, a więc o poziom rozgrywkowy niżej niż biało – zieloni. W Pucharze Polski jednak te różnice wielokrotnie się zacierają, a niewątpliwie sprzyja też temu sytuacja pandemiczna w kraju. Z uwagi na napięty do granic możliwości terminarz, wielu uważa, że rozgrywki te należałoby odpuścić lub w ogóle odgórnie odwołać. Wiele drużyn IV ligi odpuściło sobie puchar w tym sezonie, choćby: Polonia Płoty, Lech Czaplinek, Rega Trzebiatów, Biali Sądów, Sokół Karlino, a nawet Kluczevia Stargard. Ina zagrała i wygrała, spełniając niejako swój obowiązek, ale w głowach miała fakt, że dokładnie za 48 godzin, w piątek 30 kwietnia o godzinie 18.00, czeka ją bardzo ważny mecz z zajmującym 4. miejsce w IV lidze MKP Szczecinek. Zespół ze Szczecinka również nie odpuścił Pucharu, ale tak jak i Ina, posłał w bój mocno eksperymentalny, młody skład. Tak w tym sezonie zapewne będą wyglądać te rozgrywki, wypaczając nieco sens całej rywalizacji.

Co do samego meczu, Iskra objęła prowadzenie tuż przed przerwą, a do siatki trafił Gracjan Węgrzyn. Gospodarze jednak nie wytrzymali trudów tego spotkania. Mało tego, oprócz podstawowej jedenastki, na ławce rezerwowych zasiedli tylko trzej zawodnicy, a dwóch z nich tak naprawdę nie było przewidzianych do gry. Ina kadrowo mogła pozwolić sobie na więcej i już w przerwie trener Piotr Rast zrobił aż 5 zmian, posyłając na boisko m.in. Macieja Żabickiego i Aleksandra Krasińskiego. Pierwszy z nich w 67 minucie doprowadził do remisu, a pozyskany przed rundą wiosenną Aleksander Krasiński w 88 minucie zdobył swoją premierową bramkę w meczu o stawkę, wyprowadził Inę na prowadzenie i ostatecznie zapewnił biało – zielonym awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Z pierwszej jedenastki z ostatniego meczu z Leśnikiem Manowo, całe 90 minut na boisku spędzili jedynie Łukasz Szymfeld i Paweł Sobolewski. Ma to duże znaczenie w kontekście piątkowej rywalizacji z MKP Szczecinek. Cieszy z pewnością fakt, że ogrywana jest młodzież, a minuty łapią wracający po kontuzjach zawodnicy. Trener Rast miał możliwość „przeglądu wojsk” i przegląd ten wypadł całkiem solidnie. Teraz czas na ligę.

ISKRA BANIE – INA GOLENIÓW 1:2 (1:0)
Bramki: Gracjan Węgrzyn (42′) – Maciej Żabicki (67′), Aleksander Krasiński (88′)

Iskra: Arkadiusz Pawłowski, Kacper Nowacki, Andrzej Chmielnicki, Remigiusz Kościkiewicz, Radosław Sapiński, Gracjan Węgrzyn, Rafał Gnap, Dominik Molęda (46′ Tomasz Janas), Mateusz Stopczyński, Jakub Białek, Dominik Lewartowski

Ina: Paweł Sobolewski – Łukasz Szymfeld, Patryk Pałka, Rafał Bulanda (46′ Igor Paszkowski), Michał Łukasiak (46′ Radosław Gil) – Kacper Królik (46′ Maksymilian Borek), Rafał Makarewicz, Fabian Lorek, Dawid Gajek, Michał Jutkiewicz (46′ Aleksander Krasiński) – Piotr Winogrodzki (46′ Maciej Żabicki)

Leave a Reply