Przegląd zimowych przygotowań – ligowi rywale Iny: miejsca 7. – 11.

Część II. Co słychać u naszych rywali? Jak prezentowali się w meczach sparingowych? Czy zimą miały miejsce jakieś ciekawe transfery? Zapraszamy na pierwszą część zimowego raportu! W niej informacje o rywalach Iny, którzy po rundzie jesiennej zajmują miejsca 7. – 11., a więc: Piast Chociwel, Gryf Kamień Pomorski, Hutnik Szczecin, Astra Ustronie Morski i Dąb Debno.

11. miejsce – Piast Chociwel
W Chociwlu zima upłynęła dość spokojnie. W drużynie Piasta wiosną występować będzie ukraiński zawodnik Viacheslav Iefimenko, który może być sporym wzmocnieniem. Dużo mówiło się także o powrocie do zdrowia dwóch filarów zespołu Piasta – Jakubie Procyku i Adamie Rusinie. Wyniki sparingów rozegranych przez chociwlan nie mówią zbyt wiele. Pierwsza weryfikacja jednak już nastąpiła – w zaległym meczu Piast poległ w Manowie w meczu z Leśnikiem aż 1:5. Piast jednak wcale nie zaprezentował się tak źle, jak wskazuje na to wynik.

Piast Chociwel – Arkonia Szczecin 2:2
Piast Chociwel – Błękitni II Stargard 2:2
Piast Chociwel – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:5
Piast Chociwel – Polonia Płoty 5:3
Piast Chociwel – Pogoń Szczecin (jun.) 1:3
Piast Chociwel – Drawa Drawsko Pom. 2:3

 10. miejsce – Gryf Kamień Pomorski
Gryf zimą pokazał, że wciąż jest solidnym zespołem. Udowodnił to także kilka dni temu, kiedy to w meczu pucharowym długo przeciwstawiał się rezerwom ekstraklasowej Pogoni, ulegając ostatecznie 0:2. Drużynę wzmocnił m. in. Seweryn Wrzeszcz – wcześniej zawodnik Świtu Skolwin. Wyniki sparingów pokazują, że wiosną zespół z Kamienia Pomorskiego może napsuć krwi swoim rywalom. Zimą przekonali się o tym choćby Rasel Dygowo, czy Astra Ustronie Morskie. Wydaje się także, że w niezłej formie są Damian Karczmarski czy Szymon Włodarek, a więc zawodnicy, którzy odpowiedzialni są za ofensywne poczynania Gryfa.

Gryf Kamień Pomorski – Iskra Golczewo 4:2
Gryf Kamień Pomorski – Wicher Brojce 1:1
Gryf Kamień Pomorski – Rasel Dygowo 5:0
Gryf Kamień Pomorski – Błękitni Trzygłów 5:1
Gryf Kamień Pomorski – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:1
Gryf Kamień Pomorski – Prawobrzeże Świnoujście 6:1
Gryf Kamień Pomorski – Sparta Gryfice 0:0
Gryf Kamień Pomorski – Hutnik Szczecin 1:2
Gryf Kamień Pomorski – Intermarche Rega Trzebiatów 5:2
Gryf Kamień Pomorski – Astra Ustronie Morskie 3:2

9. miejsce – Hutnik Szczecin
W odróżnieniu od ostatniej przerwy między rozgrywkami, teraz na Stołczynie humory są zdecydowanie lepsze. Masowej „emigracji” zawodników nie było, a zespół został wzmocniony – wiosną w barwach Hutnika zagrają m.in. Łukasz Rdzeń i Mateusz Gejdyk, którzy ostatnio prezentowali barwy rywala zza miedzy – Świtu Skolwin. O ile początek przygotowań nie wyglądał doskonale, tak z czasem zespół się rozkręcał i do ligi przystępuje mocno rozpędzony. Pokazem siły był przedostatni sparing z Mewą Resko wygrany aż 13:0.

Hutnik Szczecin – Pogoń Szczecin (jun.) 0:0
Hutnik Szczecin – Mierzynianka Mierzyn 1:4
Hutnik Szczecin – Gwardia Koszalin 1:2
Hutnik Szczecin – Stal Szczecin 1:3
Hutnik Szczecin – Gryf Kamień Pomorski 2:1
Hutnik Szczecin – Energetyk Gryfino 1:2
Hutnik Szczecin – Świt Skolwin 0:0
Hutnik Szczecin – Mewa Resko 13:0
Hutnik Szczecin – Ina Ińsko  5:3

8. miejsce – Astra Ustronie Morskie
Podczas sparingów w drużynie z Ustronie występowali m.in. Adrian Hartleb i Marek Zdanowicz (jesienią Rasel Dygowo). Wydaje się, że mogą to być solidne wzmocnienia byłego III ligowca. Z meczów sparingowych ciężko wyciągnąć konstruktywne wnioski, jednak wydaje się, że Astra powoli wraca do niezłej dyspozycji, jaką prezentowała całkiem niedawno. Astra tak samo jak Hutnik traci tylko 6 punktów do vicelidera z Manowa. Zespół ten powinien się liczyć w walce o wysokie lokaty.

Astra Ustronie Morskie – Bałtyk Koszalin 0:3
Astra Ustronie Morskie – Bałtyk Koszalin 3:1
Astra Ustronie Morskie – Iskra Białogard 5:0
Astra Ustronie Morskie – Polonia Płoty 4:0
Astra Ustronie Morskie – Gryf Kamień Pomorski 2:3
Astra Ustronie Morskie – Wicher Brojce 1:0

7. miejsce – Dąb Dębno
Wspominaliśmy już o tym, że Dąb Dębno przechodzi bardzo ciężki okres. Najbliższy ligowy rywal Iny Goleniów jest w bardzo trudnej sytuacji – z powodu kłopotów finansowych możliwe jest nawet wycofanie zespołu z rozgrywek. Dla większości kibiców z regionu taka sytuacja jest szokująca, tym bardziej, że informacja ta pojawiła się dopiero w zeszłym tygodniu. Przypomnijmy, że w Dębnie jesienią remontowano stadion i istnieje spore ryzyko, że murawa w Dębnie IV-ligowców jednak nie zobaczy. Zespół Dębu rozegrał jednak kilka sparingów zimą. Problemy kadrowe i pogarszająca się sytuacja wpłynęły jednak na wyniki dębnian, doprowadziły również do oddania walkowerem meczu w Pucharze Polski z Unią w Dolicach. W opinii wielu kibiców kadra jest zdziesiątkowana, choć oficjalnych informacji jest jak na lekarstwo. Z Dębu odszedł m.in. jeden z najlepszych strzelców w IV lidze – Kamil Walków. Jedno jest pewne – szykuje się ciężki czas dla piłki kopanej w Dębnie.

Dąb Dębno – Pogoń Szczecin (jun.) 0:7
Dąb Dębno – Ilanka Rzepin 1:3
Dąb Dębno – Celuloza Kostrzyn 6:0
Dąb Dębno – Energetyk Gryfino 1:4
Dąb Dębno – Morzycko Moryń 3:6

Leave a Reply