Przegląd zimowych przygotowań – ligowi rywale Iny: miejsca 12. – 16.

Co słychać u naszych rywali? Jak prezentowali się w meczach sparingowych? Czy zimą miały miejsce jakieś ciekawe transfery? Zapraszamy na pierwszą część zimowego raportu! W niej informacje o rywalach Iny, którzy po rundzie jesiennej zajmują miejsca 12 – 16, a więc: Wiekowianka Wiekowo, Odra Chojna, Jeziorak Szczecin, Iskra Białogard i Osadnik Myślibórz.

16. miejsce – Wiekowianka Wiekowo
Sytuacja Wiekowianki po rundzie jesiennej jest fatalna. Nie jest przesadą stwierdzenie, że drużyna z Wiekowa potrzebuje cudu, by utrzymać się w lidze. Wyniki w sparingach nie wskazują na to, aby ten cud miał nastąpić. Nie mamy informacji, by zespół przeszedł rewolucję kadrową, a co ważniejsze dla kibiców Wiekowianki, trzon zespołu – m.in. Marcin Lipski, Grzegorz Szynkowski, Dominik Pooch, Szymon Rogala – został zachowany. Warto dodać, że dwaj pierwsi trochę goli w sparingach nastrzelali.

Wiekowianka Wiekowo – Garbarnia Kępice 2:2
Wiekowianka Wiekowo – LKS Czaniec 0:4
Wiekowianka Wiekowo – Bałtyk Koszalin 1:7
Wiekowianka Wiekowo – Iskra Białogard 1:1
Wiekowianka Wiekowo – Gryf Polanów 1:2
Wiekowianka Wiekowo – Gwardia Koszalin 0:3
Wiekowianka Wiekowo – Jantar Ustka 7:0
Wiekowianka Wiekowo – Bałtyk II Koszalin 0:2
Wiekowianka Wiekowo – Saturn Mielno 3:

15. miejsce – Odra Chojna
O drużynie z Chojny informacji mamy najmniej, porównując do reszty prezentowanych zespołów w tej części zestawienia. Tak jak w przypadku Wiekowianki – rewolucji kadrowej zimą w Odrze nie było. Sytuacja chojeńskiego zespołu jest o niebo lepsza od tej w jakiej znalazł się zespół z Wiekowa, ale i Odra będzie musiała wspiąć się na zdecydowanie wyższy poziom niż ten, który prezentowała jesienią. Wyniki sparingów pokazują, że w przypadku Odry niczego nie można być pewnym – raz wysoko i pewnie wygrywają, by później w podobnym stosunku ulec swoim rywalom.

Odra Chojna – Błękit Pniewo 8:1
Odra Chojna – Energetyk Gryfino 1:5
Odra Chojna – Sparta Węgorzyna 5:0
Odra Chojna – Kluczevia Stargard 1:6

14. miejsce – Jeziorak Szczecin
Sporą niewiadomą wydaje się zespół z Załomia przed rozpoczynającą się rundą. Spory ruch wśród zawodników przymierzanych do gry w Jezioraku (w tym choćby Oskar Kronkowski ze Świtu Skolwin, Sebastian Prokopowicz, czy też… Kamil Wiśniewski). Kilku z nich na pewno w zespole Jezioraka wiosną zobaczymy i, przynajmniej na papierze, wygląda na to, że zespół ten będzie dużo groźniejszy niż jesienią. Skuteczność pokazywał w szczególności Mateusz Chlibyk i Sebastian Prokopowicz, który początkowo trenował w III-ligowym Świcie i w meczu kontrolnym z Iną strzelił nawet bramkę. Na uwagę zasługuje w szczególności ostatni mecz – zwycięstwo z Vinetą Wolin 5:2. A wyspiarze wcale rezerwowym składem nie grali…

Jeziorak Szczecin – Świt Skolwin 1:4
Jeziorak Szczecin – Unia Dolice 6:1
Jeziorak Szczecin – Błękitni Stargard 4:3
Jeziorak Szczecin – Vineta Wolin 3:6
Jeziorak Szczecin – Stal Szczecin 3:1
Jeziorak Szczecin – Błękitni II Stargard 5:0
Jeziorak Szczecin – Kluczevia Stargard 1:2
Jeziorak Szczecin – Vineta Wolin 5:2

13. miejsce – Iskra Białogard
Przed Iskrą kolejna batalia o utrzymanie, a więc powtórka z zeszłego sezonu. Wzmożonego uchu transferowego w Białogardzie nie odnotowaliśmy – z ciekawszych zmian kadrowych można wymienić tylko Łukasza Wiśniewskiego, który ma za sobą występy m.in. w Gwardii Koszalin. Wyniki meczów sparingowych nie zwiastują wiosennego szturmu na pozycje w górnej części tabeli – Iskra powinna być solidna, w szczególności u siebie, ale czy to wystarczy do utrzymania?

Iskra Białogard – Gwardia Koszalin 1:2
Iskra Białogard – Astra Ustronie Morskie 0:5
Iskra Białogard – Rasel Dygowo 1:3
Iskra Białogard – Wiekowianka Wiekowo 1:1
Iskra Białogard – Bałtyk Koszalin 1:2
Iskra Białogard – Gryf Polanów 1:1
Iskra Białogard – Sokół Karlino 2:1
Iskra Białogard – Pogoń Połczyn Zdrój 4:1

12. miejsce – Osadnik Myślibórz

W Myśliborzu zimą zameldował się nowy trener – Krzysztof Woziński – były gracz m.in. ŁKS-u Łódź. Jego celem jest oczywiście utrzymanie, ale i naprawa upadłej „twierdzy Myślibórz”, która jeszcze nie dawno straszyła ligowych rywali. W sparingach występował znów Piotr Gajewski, który mimo wieku może wiele dać swojemu zespołowi. Pytanie tylko, jak często wiosną go zobaczymy. W Myśliborzu zameldował się również były bramkarz Dębu Dębno – Andrzej Swakowski. Podejrzewamy, że wciąż o sile zespołu będą stanowić tacy zawodnicy jak: Jacek Jarecki, Robert Dudek, czy Marcin Gajewski.

Osadnik Myślibórz – Energetyk Gryfino 0:6
Osadnik Myślibórz – CRS Barlinek 0:1
Osadnik Myślibórz – Błękitni II Stargard 5:1
Osadnik Myślibórz – Czarni Browar Witnica 1:2
Osadnik Myślibórz – Piast Karsko 3:3
Osadnik Myślibórz – Polonia Giżyn 5:1
Osadnik Myślibórz – Lubuszanin Drezdenko 3:3
Osadnik Myślibórz – Stal Sulęcin 2:4

Leave a Reply