Przegląd zimowych przygotowań – ligowi rywale Iny: miejsca 1. – 6.

Część III. Co słychać u naszych rywali? Jak prezentowali się w meczach sparingowych? Czy zimą miały miejsce jakieś ciekawe transfery? Zapraszamy na pierwszą część zimowego raportu! W niej informacje o rywalach Iny, którzy po rundzie jesiennej zajmują miejsca 1. – 6., a więc oprócz Iny Goleniów: Olimp Gościno, Rasel Dygowo, Kluczevia Stargard, Leśnik Manowo i MKP Szczecinek.

6. miejsce – Olimp Gościno
Nie rozpieszczają nas osoby odpowiedzialne za PR w zespole z Gościna. Informacji o zespole próżno szukać na profilu Olimpu na facebooku, o braku strony internetowej nie wspominając. Dlatego nie będzie wróżenia z fusów – wstrzymujemy się z jakąkolwiek oceną ekipy z Gościna. Tym bardziej, że jesienią zespół ten, przez wielu skazywany na walkę o utrzymanie, wiele tygodni spędził na podium IV-ligowych rozgrywek. Przy Olimpie stawiamy zatem spory znak zapytania.

Olimp Gościno – Bałtyk Koszalin (jun.) 1:6
Olimp Gościno – Gwardia Koszalin (jun.) 7:0
Olimp Gościno – Polonia Płoty 2:4

5. miejsce – Rasel Dygowo
Jak podaje portal gminy Dygowo zespół na wiosnę opuściło kilku zawodników i trener – Piotr Dubiela, Adrian Hartleb, Marek Zdanowicz, Adam Zejfer, Marcin Becmer, Adrian Rutkowski, a zespół do rundy wiosennej przygotowywał się pod okiem Andrzeja Wojciechowskiego. Co ciekawe, oprócz bycia trenerem, jest również czynnym zawodnikiem i… prezesem klubu. Jak wpłynie na zespół strata kilku podstawowych zawodników? Wyniki meczów sparingowych za bardzo nie napawają optymizmem przed rundą wiosenną. Nie najlepiej wyglądało to również 5 marca – w meczu pucharowym Rasel uległ po dogrywce Sławie Sławno 1:2.

Rasel Dygowo – Iskra Białogard 3:1
Rasel Dygowo – Gryf Kamień Pomorski 0:5
Rasel Dygowo – Wicher Brojce 2:2
Rasel Dygowo – Polonia Płoty 3:1

4. miejsce – Ina Goleniów
Wszystko o przygotowaniach naszego zespołu do rundy wiosennej znajdziecie tutaj:

http://mksina.com.pl/przygotowania-iny-goleniow-do-rundy-wiosennej/
http://mksina.com.pl/raport-przed-liga-podsumowanie-przygotowan-iny-goleniow-do-rundy-wiosennej-iv-ligi/

3. miejsce – Kluczevia Stargard
Kluczevia zimowała na pozycji vicelidera, ale straciła to miejsce w wyniku rozegrania zaległego meczu przez Leśnika Manowo (5:1 z Piastem Chociwel). W przypadku tego zespołu wydaje się, że dobra dyspozycja z rundy jesiennej jest kontynuowana. Przekonała się o tym dobitnie choćby Odra Chojna. Wiosną Kluczevia powinna być bardzo groźna. Co do ruchów kadrowych – nie mamy informacji.

Kluczevia Stargard – Błękitni (jun.) 4:1
Kluczevia Stargard – FSV Einheit Ueckermunde 0:5
Kluczevia Stargard – Jeziorak Szczecin 2:1
Kluczevia Stargard – Sparta Węgorzyno 7:2
Kluczevia Stargard – Drawa Drawsko Pomorskie 0:0
Kluczevia Stargard – Odra Chojna 6:1

2. miejsce – GKS Leśnik Manowo
W przypadku zespołu z Manowa w sparingach często przewijały się nazwiska nowych nabytków: Adriana Szatkowskiego i Karola Saganowskiego. Obaj potwierdzili to, że mogą być dużym wzmocnieniem Leśnika w meczu z Piastem – strzelili po bramce. Warto zwrócić uwagę również na opuszczenie zespołu przez Krzysztofa Hrymowicza, który przeniósł się do MKP Szczecinek. W sparingach Leśnik grał w kratkę – przeplatał niezłe mecze z gorszymi, ale ostatecznie chyba jednak wyszedł na prostą, co potwierdził ogrywając Piasta 5:1. Najbliższe tygodnie zweryfikują siłę Leśnika. Przypomnijmy, że pierwszy wiosenny mecz przed własną publicznością Ina rozegra właśnie z tym rywalem.

Leśnik Manowo – Start Miastko 6:0
Leśnik Manowo – Kotwica Kołobrzeg 0:2
Leśnik Manowo – Lech Czaplinek 9:1
Leśnik Manowo – Błękitni Stargard 2:4
Leśnik Manowo – Gryf Słupsk 1:6
Leśnik Manowo – Jantar Ustka 8:2
Leśnik Manowo – Bałtyk II Świeszyno 6:0
Leśnik Manowo – Bałtyk Koszalin (CLJ) 2:3

1.miejsce – MKP Szczecinek
Przed rozpoczęciem tego sezonu było jasne, że MKP będzie głównym kandydatem do awansu do III ligi. Potwierdził to jesienią i, mimo chwilowej zadyszki, przewodzi ligowej stawce. Zimą w Szczecinku nie było wielkiego ruchu transferowego – z ciekawych transferów wymienić można wspomnianego już Krzysztofa Hrymowicza, który ma pomóc w walce o III ligę. Zimą z zespołem trenował także m.in. Wojciech Guźniczak, którego możemy kojarzyć z występów przede wszystkim w Sarmacie Dobra, a później także Drawie Drawsko Pomorskie i Chemiku Police. Mimo, że wyniki meczów sparingowych „szału nie robią”, to MKP wydaje się murowanym kandydatem do awansu do III ligi. O sile szczecineckiego zespołu przekonała się w ubiegłym tygodniu Gwardia Koszalin, która w meczu pucharowym przegrała po dogrywce w Szczecinku 1:2.

MKP Szczecinek – Iskra Szydłowo 0:2
MKP Szczecinek – Błękitni Stargard 1:3
MKP Szczecinek – Drawa Drawsko Pomorskie 2:1
MKP Szczecinek – Chojniczanka Chojnice 0:1
MKP Szczecinek – Gwardia Koszalin 1:2
MKP Szczecinek – Sparta Węgorzyno 3:3

Leave a Reply