Przed ligą – przegląd ligowych rywali – część III

Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie przygotowań naszych ligowych rywali do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi zachodniopomorskiej. Znajdziecie tu wyniki, jakie udało się „odkopać” w odmętach internetu – stronach klubowych, profilach facebookowych klubów i innych źródłach. Wyniki podano bez rozdzielania drużyn na gospodarzy i gości za wyjątkiem meczów oficjalnych w Pucharze Polski. Nie uwzględniono też kolejności rozgrywania meczów. Lecimy od dołu – zaczynamy więc od Sokoła Karlino i kończymy na Flocie Świnoujście. Część III dotyczy drużyn z miejsc 1-6 po rundzie jesiennej – zapraszamy do lektury!

_________________________________________

6. miejsce – Rasel Dygowo

Chodzą słuchy, że Rasel wiosną będzie bardzo mocny. Nie dość, że do zespołu wrócił Mikołaj Duwe, to jeszcze w drużynie zameldował się Jakub Poznański z Kotwicy Kołobrzeg i Łukasz Włodarczyk z Bałtyku Koszalin (wcześniej m.in. Hutnik Szczecin), którzy w regionie na pewno anonimowi nie są. To bardzo mocne nazwiska jak na naszą IV ligę. Wyników meczów kontrolnych za wiele odnaleźć się nie dało, ale o mocy Rasela w Pucharze Polski przekonała się Darłovia, która już po pierwszych 45 minutach przegrywała 0:3. Później powalczyła, ale i tak musiała uznać wyższość dygowian. Może to zbyt wielkie słowa, ale Rasel to zespół z potencjałem nawet na podium IV ligi. 

Wyniki meczów kontrolnych:
Rasel Dygowo – Sława Sławno 4:0
Puchar Polski:
Darłovia Darłowo – Rasel Dygowo 2:3
_________________________________________
5. miejsce – Darłovia Darłowo

W przypadku Darłovii największym sukcesem zimy jest… utrzymanie w zespole Wiktora Sawickiego. Wiele klubów próbowało go pozyskać, ale lider klasyfikacji strzelców IV ligi został w Darłowie. To oznacza, że o zdobywanie bramek Darłovii powinno być stosunkowo łatwo. Pytanie, jak spisywać się będą pozostałe formacje. Trzon zespołu został utrzymany, kadra wygląda na zamkniętą, a ogólne nastroje przed wiosną są dobre. Ten sezon dla Darłovii powinien być sukcesem – z pewnością niewielu spodziewało się, że tak wysoko w tabeli będzie ten klub po rundzie jesiennej. Z utrzymaniem tej lokaty mogą być jednak problemy. Darłovia już nie będzie taką niespodzianką dla innych zespołów, a prawdziwa próba przed klubem z Darłowa zapewne czeka w przyszłym sezonie, który powinien być dużo trudniejszy.

Wyniki meczów kontrolnych:
Darłovia Darłowo – Iskra Kłanino 11:0
Darłovia Darłowo – Leśnik Manowo 1:0
Darłovia Darłowo – Gwardia Koszalin 2:3
Darłovia Darłowo – Sława Sławno 3:3
Darłovia Darłowo – Mechanik Bobolice 7:0
Puchar Polski:
Darłovia Darłowo – Rasel Dygowo 2:3 
_________________________________________
4. miejsce – Ina Goleniów
W Inie po staremu – jak to zwykle zimą bywało – dużo grania, trochę przetasowań w kadrze i… ogólnie raczej umiarkowany optymizm. Komfortu w trakcie przygotowań może nie było, bo rzadko kiedy w sparingach, z różnych względów, do dyspozycji trenera było więcej niż 15-16 zawodników. Zdarzyło się kilka kontuzji, niepewna sytuacja jest wokół występów Patryka Kominka, czy Wojciecha Borka, których raczej wiosną nie zobaczymy, choć w kadrze Iny widnieją. Do drużyny z Vinety Wolin powrócił Łukasz Szymfeld, pozyskano też Rafała Bulandę z OKS Goleniów, który już we wcześniejszych okresach przygotowawczych również trenował z zespołem. Siła Iny wydaje się być porównywalna z tym, co widzieliśmy jesienią, a najwięcej będzie zależeć od formy strzeleckiej Michała Jarząbka. Wyniki sparingów i gra biało-zielonych wyglądała różnie – lepsze momenty przeplatane były gorszymi (np. w meczu z Jeziorakiem czy Prawobrzeżem Świnoujście), a najwyższa porażka z Chemikiem Police nie jest miarodajna – biało-zieloni grali w bardzo okrojonym i eksperymentalnym zestawieniu. Ogląd na wiosnę mógł za to dać mecz pucharowy z Jeziorakiem w Szczecinie, który Ina przegrała 1:2. I nie zmienia tego fakt, że tak grający Jeziorak w tym sezonie powinien wywalczyć awans do IV ligi. Wnioski? Trzeba będzie mocno się spiąć, żeby utrzymać tak wysoką lokatę – konkurencja nie spała i Rasel, czy Vineta będą naciskać.

Wyniki meczów kontrolnych:

Ina Goleniów – Iskra Golczewo 2:2
Ina Goleniów – Prawobrzeże Świnoujście 2:1
Ina Goleniów – Chemik Police 0:5
Ina Goleniów – Czcibor Cedynia 4:0
Ina Goleniów – Odra Chojna 3:1
Ina Goleniów – Jeziorak Szczecin 2:3
Ina Goleniów – Pomorzanin Nowogard 3:0
Ina Goleniów – OKS Goleniów 5:0 
Ina Goleniów – Orzeł Łoźnica 6:0
Ina Goleniów – Piast Chociwel 3:0
Puchar Polski:
Jeziorak Szczecin – Ina Goleniów 2:1
_________________________________________
3. miejsce – Hutnik Szczecin

Hutnik Szczecin zimą znów przeszedł rewolucję. I nie ma raczej większych wątpliwości, że wyszedł z niej z bilansem ujemnym. Zespół został osłabiony – odeszli m.in. Prokop, Klym, Marcyniuk, Nwaogu i wielu innych zawodników, którzy stanowili o sile lub dawali sporo jakości zespołowi, który zajął 3 miejsce w rundzie jesiennej. Jak teraz będzie wyglądała drużyna ze Stołczyna? Przy tym pytaniu należy postawić bardzo duży znak zapytania. Z ciekawych transferów do Hutnika można wymienić choćby Jakuba Pożyczkę, Marka Hajdukiewicza i Adriana Chodorowskiego, którzy swoje na tym poziomie pograli i mogą dać wiele jakości na boisku. Problem polega na tym, że rewolucje w kadrach nie zawsze wypadają dobrze, a do zgrania potrzeba czasu. Na szczęście dla Hutnika – tego czasu brakować im nie będzie. Awans im nie grozi, o spadku nie wspominając. Czy utrzymają tak wysoką pozycję wiosną? Jest to mocno wątpliwe. 

Wyniki meczów kontrolnych:
Hutnik Szczecin – Kluczevia Stargard 2:4
Hutnik Szczecin – Świt Szczecin 1:8
Hutnik Szczecin – Błękitni Stargard 0:3
Hutnik Szczecin – Orkan Suchań 9:1
Hutnik Szczecin – Chemik Police 1:4
Hutnik Szczecin – Mierzynianka Mierzyn 9:1
Hutnik Szczecin – Biali Sądów 2:4
Hutnik Szczecin – Warta Gorzów Wielkopolski 2:2
Hutnik Szczecin – Pogoń Szczecin (CLJ) 1:5 
_________________________________________
2. miejsce – Kluczevia Stargard

Kluczevia jest w czołówce lub nie wypada z górnej połówki tabeli od kilku lat. Tak będzie i tym razem – co do tego chyba niewielu może mieć wątpliwości. W kadrze w zasadzie bez większych zmian, choć trzeba zwrócić uwagę na jeden z transferów do klubu – Kluczevię zasilił bramkarz Marek Ufnal, doskonale znany z wieloletnich występów na wysokim poziomie w Błękitnych Stargard. To w połączeniu ze stabilizacją i doświadczeniem choćby braci Magnuskich pokazuje jasno – o punkty w meczach z Kluczevią będzie piekielnie trudno. Czy Flota może czuć się zagrożona pościgiem Kluczevii? Raczej nie, ale zerkać za siebie powinna.

Wyniki meczów kontrolnych:
Kluczevia Stargard – Hutnik Szczecin 4:2
Kluczevia Stargard – Jeziorak Szczecin 5:5
Kluczevia Stargard – Zorza Dobrzany 10:0
Kluczevia Stargard – Odra Chojna 3:4
Kluczevia Stargard – Czcibor Cedynia 3:1
Kluczevia Stargard – Biali Sądów 4:3
_________________________________________
1. miejsce – Flota Świnoujście

Przed sezonem unikano jakichkolwiek deklaracji w Świnoujściu. Teraz już otwarcie mówi się, że brak awansu Floty byłby katastrofą – to nie może się nie udać. Flota jest najmocniejsza z całej stawki i to nie ulega wątpliwości. Wiosną jeszcze się wzmocniła – do zespołu dołączył choćby znany z występów w Vinecie Wolin Adrian Skorb. Poza tym, wydaje się, że Flota po prostu chce awansować, a w tej lidze to rzadkość. Mało który zespół może liczyć na to, że wywalczy awans i w następnym sezonie nie będzie do ostatnich kolejek walczył o utrzymanie III ligi. Jest solidny zespół, który nie ma problemów z finansami i infrastrukturą, są fundamenty i historia. Zespół ze Świnoujście ma wszystko w swoich rękach. Dosłownie „wszystko”. Tutaj nic się nie wydarzy i Flota awansuje.

Wyniki meczów kontrolnych:
Flota Świnoujście – Iskra Golczewo 5:2
Flota Świnoujście – Chemik Police 1:0
Flota Świnoujście – Gwardia Koszalin 1:1
Flota Świnoujście – Polonia Płoty 3:1
Flota Świnoujście – Wybrzeże Rewalskie Rewal 14:2

Leave a Reply