Podsumowanie przygotowań zespołu seniorów do sezonu 2018/2019

Podsumowanie przygotowań do sezonu 2018/2019 rozgrywek IV ligi zachodniopomorskiej

W trakcie przygotowań Ina Goleniów rozegrała kilka gier kontrolnych. 

Wszystkie wyniki wraz z krótkimi komentarzami przedstawiamy poniżej:

Ina Goleniów – Chemik Police 2:4 (1:1)
Bramki dla Iny: Damian Banachewicz, Piotr Winogrodzki

Ina w pierwszym meczu kontrolnym (nie licząc rozegranych wcześniej meczów z zespołem z Rugii (4:5) i Błękitnymi Stargard (2:3)) przegrała z tegorocznym faworytem całych rozgrywek IV ligi w naszym regionie. Dowodzony przez Bartosza Ławę zespół z Polic był tego dnia po prostu lepszy i przede wszystkim skuteczniejszy. Wydaje się, że Chemik po wygraniu w cuglach rozgrywek w poprzednim sezonie i awansie do IV ligi pokazał, że będzie bardzo groźny. 

Zorza Dobrzany – Ina Goleniów 2:4

Dzień po porażce z Chemikiem, biało – zieloni, mimo dodatkowych 90 minut w nogach, wygrali w Dobrzanach z niżej notowanym rywalem. Martwić mogą 2 stracone bramki, choć na sam mecz należy zapatrywać się pozytywnie – kondycyjnie Ina go wytrzymała i, co najważniejsze, pokazała swoją wyższość nad rywalem.

Ina Goleniów – Kluczevia Stargard 2:4
Bramki dla Iny: Patryk Kominek, zawodnik testowany

Powtórka z wyniku z Chemikiem Police. W tym przypadku jednak Ina powinna zanotować nieco lepszy rezultat. Martwić mogą aż cztery stracone bramki.

Ina Goleniów – OKS Goleniów 6:4
Bramki dla Iny: Michał Jarząbek, Rafał Makarewicz, Piotr Winogrodzki x2, Kacper Królik, Damian Banachewicz

Po raz kolejny Ina straciła aż 4 bramki. Cieszyć może jednak fakt, że strzeliła ich o dwie więcej od rywala. Mecz toczony był w bardzo trudnych warunkach – wysoka temperatura i stojące powietrze nie sprzyjały zawodnikom. To jednak nie przeszkodziło w urządzeniu konkretnej strzelaniny. W defensywie jednak Ina nie może zagrać tak w lidze – OKS był skuteczny i groźny, w lidze rywale będą mocniejsi.

Dąb Dębice – Ina Goleniów 2:6
Bramki dla Iny: Michał Jarząbek, Rafał Makarewicz x2, Damian Banachewicz x2, Przemysław Stosio

Ważne, pewne i wysokie zwycięstwo na zakończenie przygotowań do sezonu. Cieszyć może poprawa gry w defensywie w stosunku do poprzedniego meczu przy jednoczesnym podtrzymaniu wysokiej skuteczności. W dobrej formie wydaje się być trzon zespołu, co dodatkowo nastraja pozytywnie przed startem rozgrywek.

Kadra zespołu na sezon 2018/2019

Co do ruchów kadrowych – z pewnością dużym wzmocnieniem jest pozostanie na kolejną rundę w Goleniowie Adriana Hengera, którego wypożyczenie zostało przedłużone. W dużej mierze to dzięki niemu goleniowianie w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu tak dobrze wyglądała w defensywie i straciła tak mało bramek.

Do Vinety Wolin wypożyczony został z kolei Łukasz Szymfeld, co jest niewątpliwie osłabieniem zespołu. Mimo, że w ostatnim sezonie grał on raczej w kratkę, to niewątpliwie był ważnym ogniwem zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Rasta. Ten brak może być uciążliwy dla formacji ofensywnej Iny – jeśli Szymfeld miał swój dzień, to dawał sporo jakości i możliwości w ataku biało – zielonych. 

Przygodę z piłką zakończyli z kolei Piotr Hanuszkiewicz i Hubert Pędziwiatr. Mimo, że w ostatnim sezonie nie widzieliśmy ich w zasadzie na murawie, to gdyby ci zawodnicy pozostali w zespole i dobrze przepracowali okres przygotowawczy, byliby z pewnością alternatywą dla trenera Iny. 

Groźnego urazu w meczu z Błękitnymi, jeszcze w czerwcu, nabawił się Daniel Mojsiewicz, a więc jeden z najjaśniejszych punktów i najbardziej walecznych zawodników zespołu. Trudno zatem oczekiwać, że będzie on optymalnie przygotowany do sezonu. 

Co do reszty kadry – oficjalnych informacji na razie nie mamy. Niedługo jednak na pewno przekonamy się, czy Ina w tym sezonie będzie potrafiła powtórzyć dobrą postawę z rundy wiosennej minionego sezonu. Początek rozgrywek już w sobotę – o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Goleniowie Ina zmierzy się z Gryfem Kamień Pomorski. Już teraz zapraszamy na to spotkanie!

 

Leave a Reply