Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 IV ligi

Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 IV ligi

Ina Goleniów zakończyła nie tak dawno przygotowania do powrotu na boiska IV ligi w ramach rundy wiosennej. Pierwsze starcie już w sobotę – Ina zmierzy się z Gryfem Kamień Pomorski w meczu wyjazdowym. Dla Gryfa jednak również będzie to wyjazd – mecz rozegrany zostanie w Pobierowie z uwagi na karę nałożoną na najbliższego rywala biało-zielonych za zdarzenia z meczu derbowego z Vinetą Wolin w zeszłym roku.

Podczas okresu przygotowawczego trener Piotr Rast miał mocno utrudnione zadanie. Z różnych względów nie mógł w wielu przypadkach skorzystać z kilku zawodników, którzy stanowili o sile goleniowskiego zespołu jesienią. Do największych roszad zmuszony był w defensywie – ze składu jeszcze w trakcie sezonu wypadł Rafał Makarewicz, który powróci zapewne dopiero w przyszłym sezonie z uwagi na zerwanie więzadeł w kolanie. Michał Soska, który stanowił najmocniejszy punkt defensywy jesienią zrezygnował z gry z uwagi na sprawy osobiste, a w trakcie przygotowań z powodu kontuzji wypadł jeszcze Igor Paszkowski, na którym teraz miała opierać się obrona Iny. Trener nie mógł skorzystać również a Michała Łukasiaka, który także z powodów osobistych nie uczestniczył w przygotowaniach do rundy rewanżowej.

Do gry po kontuzji powoli powraca z kolei Piotr Winogrodzki, który również może być cofnięty do defensywy, ale to nie rozwiązuje problemu obsady środka obrony. Kontuzje nie ominęły również kilku innych zawodników – Filip Kominek wypadł z gry na dłużej, w trudnej sytuacji jest również Maciej Żabicki, który póki co musiał odpuścić sobie grę w piłkę z powodów zdrowotnych. Z kontuzją w trakcie przygotowań borykał się również Michał Jarząbek, choć ostatecznie będzie gotowy do gry. Daniel Mojsiewicz nie uczestniczył w pierwszej części przygotowań, a w wielu przypadkach trener nie mógł skorzystać z choćby Patryka Kominka, Patryka Lubośnego, czy Damiana Banachewicza z różnych względów – głównie służbowych. To wszystko

Pozytywną wiadomością jest to, że do składu wraca Wojciech Borek. Choć może mieć on jeszcze jakieś braki w przygotowaniu z powodu długiej przerwy spowodowanej kontuzją, to widać po nim duże doświadczenie, a tego momentami brakowało w końcówce rundy jesiennej, kiedy to Ina nie punktowała już tak dobrze jak na początku sezonu. To w połączeniu z niezłym przeglądem pola i mądrością boiskową może być również istotne w walce o ligowe punkty.

Do gry w biało-zielonych barwach powrócił również Rafał Sobański. Choć raczej nie można liczyć na to, że będzie on pierwszym wyborem trenera, to z pewnością stanowić będzie alternatywę, posłuży zespołowi ogromnym doświadczeniem i da trenerowi pole manewru w defensywie, co w obecnej sytuacji może być kluczowe.

Ważną informacją jest pozyskanie z OKS Center MD Goleniów pomocnika – Tomasza Boruckiego. W okresie przygotowawczym był wyróżniającym się zawodnikiem Iny. To z kolei powoduje, że w linii pomocy trener Rast może mieć niemały ból głowy przy wyborze pierwszego składu.

Kibiców Iny może cieszyć to, że w bramce jest w kim wybierać – dobrze w okresie przygotowawczym prezentował się Paweł Sobolewski, a Adrian Henger również będzie dostępny do gry, a o jego umiejętnościach przekonywać też nikogo nie trzeba. W obronie dobrze spisywał się Natan Wnuczyński, pozytywnie na środku obrony wypadł Patryk Kominek i cofnięty z pozycji defensywnego pomocnika Patryk Lubośny. W środku pola brylował Kacper Tomaszewicz i Tomasz Borucki, do których dołączył Daniel Mojsiewicz. O sile ofensywnej Iny mówią liczby – trójka: Przemysław Stosio – Damian Banachewicz – Michał Jarząbek – zdobyła łącznie 21 bramek. Mimo, iż biało-zieloni grali głównie z niżej klasyfikowanymi rywalami, to wynik ten robi wrażenie.

Poniżej wszystkie wyniki meczów kontrolnych i turniejów:

III miejsce – Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego w Goleniowie
I miejsce – Memoriał im. Michała Ślęzaka w Maszewie

INA Goleniów – Piast Chociwel 3:1
Bramki: Damian Banachewicz, Michał Jarząbek x2

INA Goleniów – OKS Center MD Goleniów 7:2
Bramki: Nikodem Woźniak, Igor Paszkowski, Damian Banachewicz x2, Wojciech Ludwicki x2, Konrad Winczewski (bramka samobójcza)

INA Goleniów – Mewa Resko 6:2
Bramki: Damian Banachewicz, Igor Paszkowski x2, Michał Jarząbek x2, Przemysław Stosio

INA Goleniów – Iskierka Szczecin 1:0
Bramka: Kacper Tomaszewicz

INA Goleniów – Zorza Dobrzany 1:0
Bramka: Przemysław Stosio

INA Goleniów – Dąb Dębice 4:0
Bramki: Daniel Mojsiewicz, Damian Banachewicz, Przemysław Stosio, Kacper Tomaszewicz

INA Goleniów – Jeziorak Szczecin 1:2
Bramka: Przemysław Stosio

INA Goleniów – Masovia Maszewo 8:1
Bramki: Sebastian Modrzejewski, Michał Jarząbek x3, Daniel Mojsiewicz, Wojciech Borek, Piotr Winogrodzki, Przemysław Stosio

INA Goleniów – AP Pogoń Szczecin (CLJ) 5:3
Bramki: Michał Jarząbek x2, Damian Banachewicz x2, Piotr Winogrodzki

W ostatnim meczu biało-zieloni zagrali z, wydaje się, najmocniejszym ze wszystkich przeciwników podczas okresu przygotowawczego. Goleniowianie pokazali, mimo sporych braków kadrowych, że wciąż mogą być bardzo groźnym zespołem. To napawa optymizmem przed początkiem rundy wiosennej, która w obliczu tego, co ostatnio się działo w kwestiach kadrowych, powinna być dużo cięższa. Wiele zależy od tego, jak biało-zieloni rozpoczną rundę rewanżową.

W sobotę pierwsza weryfikacja. Zapraszamy wszystkich kibiców nad morze do Pobierowa – mecz z Gryfem Kamień Pomorski już w sobotę o godzinie 15.00!

Leave a Reply