Podsumowanie 28. kolejki IV ligi

Iskra Białogard – Ina Goleniów 3:1 (2:0)
Ina wciąż nie może być pewna utrzymania. Choć szanse na derby z Pomorzaninem są niewielkie, to goleniowianom brakuje tak naprawdę tylko jednego punktu. W sobotę w meczu z Iskrą biało-zielonym nic nie wychodziło. Gol kontaktowy na początku drugiej połowy dawał nadzieję, ale ta szybko prysła po kolejnym ciosie od gospodarzy. Ina mogła ten mecz przegrać zdecydowanie wyżej.

Darzbór Szczecinek – Arkonia Szczecin 2:1 (0:0)
Kiedy w 60 minucie Arkonia objęła prowadzenie, wydawać się mogło, że Darzborowi już się po prostu nie chce. Ale gospodarze wzięli się do roboty i z nawiązką odrobili straty. Gola na wagę trzech punktów Darzbór ustrzelił już w doliczonym czasie gry – to bardzo mocny cios dla walczącej o życie Arkonii.

Stal Szczecin – Hutnik Szczecin 0:1 (0:0)
W poprzednich czterech kolejkach Stal zdobyła 10 punktów, pokonując faworyzowaną Vinetę i Energetyk, stąd przed meczem to gospodarzy większość stawiała w roli faworyta. Tym bardziej, że Hutnik o nic już nie gra. Okazało się jednak, że te derby (w odróżnieniu od ostatnich ze Świtem) wyzwoliły w zespole ze Stołczyna dodatkową ambicję i po golu Horby Hutnik ograł Stal. Dla gospodarzy mogła to być kluczowa porażka w kontekście walki o utrzymanie.

Świt Skolwin – Gryf Kamień Pomorski 3:2 (1:1)
Świt znów wygrywa, ale – jak to często bywało w tej rundzie – zwycięstwo to nie było przekonujące. W drugiej połowie to Gryf objął prowadzenie i mimo, że gospodarze szybko wyrównali, powinien urwać co najmniej punkt z trudnego terenu. Tak się nie stało, a zadecydował o tym fatalny błąd obrońcy już w doliczonym czasie gry – zawodnik gości zbyt lekko podawał do bramkarza i Krystek dał zwycięstwo Świtowi.

Lech Czaplinek – Energetyk Gryfino 3:1 (1:1)
Energetyk rozsypał się w kluczowym dla siebie momencie. Porażki ze Stalą i Lechem mogą skończyć się przebudzeniem w okręgówce. Lech sprawił sporą niespodziankę ogrywając gości z Gryfina. Tym bardziej, że Energetyk szybko wyszedł na prowadzenie po golu samobójczym. Na jego nieszczęście później było tylko gorzej. Lech ustrzelił 3 bramki, choć mógł nawet więcej. Energetykowi brakowało pomysłu na grę i zespół z Gryfina zasłużenie przegrał kolejny arcyważny mecz w batalii o utrzymanie.

Dąb Dębno – Sarmata Dobra 3:0 – walkower
Niestety Sarmaci w Dębnie się nie stawili i mecz zakończył się walkowerem. Blisko tego było już przed dwoma tygodniami, ale ostatecznie Sarmata zjawił się w Myśliborzu. W przyszłej kolejce kolejny wyjazd, tym razem do Stargardu i rodzi się pytanie, czy i tym razem goście nie dojadą na mecz? Ciekawostka – liczba bramek straconych Sarmaty osiągnęła okrągłe 100.

Odra Chojna – Kluczevia Stargard 0:2 (0:2)
Wydaje się, że Kluczevia uciekła spod topora. To zwycięstwo i perspektywa łatwych 3 punktów w meczu z Sarmatą pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. W meczu tym nie trudno było odnieść wrażenie, że Odrze brakowało zaangażowania, gościom wręcz przeciwnie. Zasłużone i pewne zwycięstwo Kluczevii zapewnione już przed przerwą.

Osadnik Myślibórz – Vineta Wolin 1:4 (0:2)
Vineta pewnie zmierza do III ligi. Twierdza Myślibórz w ostatnich dwóch miesiącach została solidnie podziurawiona. Vineta powinna wygrać to spotkanie jeszcze wyżej – w pierwszej połowie goście nie wykorzystali rzutu karnego. Gospodarze w wielu fragmentach meczu bardziej koncentrowali się na krytykowaniu decyzji arbitrów niż na graniu w piłkę. Efekt widoczny w postaci wyniku końcowego.

*Miejsca 15-16: spadek do Klasy Okręgowej
* ilość spadających zespołów może się zwiększyć w zależności od spadków z wyższych klas rozgrywkowych – obecnie, z uwagi na tabele ligi II i III spadają zespoły z miejsc 11-16.