Podsumowanie 27. kolejki IV ligi

Ina Goleniów – Darzbór Szczecinek 1:3 (1:1)
Ina przegrała 1:3, a mogła wyżej – kiepska passa trwa więc nadal. Choć kto wie, jakby potoczyły się losy spotkania, gdyby sędzia, jeszcze przy stanie 1:1, podyktował jedenastkę dla Iny za wyraźny faul na Jarząbku. Niemniej jednak, od ponad miesiąca biało-zieloni nie zdobyli kompletu punktów. Mimo iż widmo spadku wciąż jest daleko, to sytuacja nie napawa optymizmem. W zespole coś się zacięło, ale są jeszcze trzy spotkania, żeby coś na to zaradzić.

Kluczevia Stargard – Osadnik Myślibórz 2:2 (1:2)
Zdobywając punkt na trudnym terenie w Kluczewie Osadnik zapewnił sobie ligowy byt. Kluczevia prowadziła od 27 minuty, jednak jeszcze przed przerwą dała sobie wbić dwie bramki i musiała gonić wynik. Ostatecznie dogoniła, ale takie mecze Kluczevia powinna wygrywać, jeśli chce marzyć o pozostaniu w IV lidze.

Arkonia Szczecin – Dąb Dębno 2:3 (1:0)
Kiedy w 55 minucie Arkonia zdobyła bramkę na 2:0, mogło się wydawać, że szczecinianom już nic złego w tym meczu się nie stanie. Nic bardziej błędnego. Świetną drugą połowę w barwach Dębu rozegrał wprowadzony w 56 minucie Kuśnierczak – autor klasycznego hattricka. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył już w doliczonym czasie gry. Porażka ta mogła skończyć się bolesnym  lądowaniem Arkonii w strefie spadkowej, jednak pozostali rywale zgodnie tracili punkty.

Gryf Kamień Pomorski – Iskra Białogard 0:0
Remis nic nie daje żadnej z tych drużyn. Trzeba podkreślić, że Gryf był bliższy zwycięstwa – Iskrę ratował słupek, ponadto goście kończyli mecz w 10. Gospodarze jednak nie zdążyli tego wykorzystać i kompletu punktów muszą szukać gdzie indziej. Iskra z kolei po raz kolejny udowodniła, że potrafi nie przegrywać, gorzej z wygrywaniem…

Hutnik Szczecin – Świt Skolwin 0:4 (0:1)
Derby północy Szczecina i blamaż Hutnika. Porażka Hutnika może nie dziwi, ale jej rozmiar i styl to już zupełnie inna sprawa. Gospodarze nie mieli pomysłu ani motywacji, by przeciwstawić się liderowi IV ligi. Świt z kolei zagrał jeden ze swoich najlepszych meczów w tym sezonie, dzięki czemu wciąż może spoglądać z góry na goniącą go Vinetę.

Energetyk Gryfino – Stal Szczecin 0:3 (0:1)
Konia z rzędem temu, kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia. Przed meczem nietrudno było wskazać faworyta i z pewnością nie była to Stal. Energetyk jednak rozegrał swój najgorszy mecz w tej rundzie i raził nieskutecznością, a Stal od kilku tygodni wydaje się być na wysokiej fali. Pytanie, czy dopłynie na niej do wyspy o nazwie “utrzymanie”.

Sarmata Dobra – Odra Chojna 0:7 (0:2)
O sytuacji Sarmaty wiemy już wszystko. Odra z kolei, mimo, że ma matematyczne szanse na awans, to nic już nie gra. Mecz do odnotowania, bez historii.

Vineta Wolin – Lech Czaplinek 2:0 (1:0)
Czaplinek powoli wita się z okręgówka, a Vineta małymi krokami zbliża się do upragnionego awansu. Vineta w tym meczu była lepsza, wykorzystała swoją przewagę i nadal utrzymuje dystans 2 punktów przewagi nad Dębem. Wydaje się, że wszystko w rękach wyspiarzy.

Tabela IV ligi po 27 kolejce:

1 Świt Skolwin 57 60-28
2 Vineta Wolin 56 59-24
3 Dąb Dębno 54 57-34
4 Odra Chojna 48 60-39
5 Darzbór Szczecinek 43 43-31
6 Osadnik Myślibórz 40 55-40
7 Hutnik Szczecin 38 51-48
8 INA GOLENIÓW 37 48-45
9 Gryf Kamień Pomorski 33 41-49
10 Arkonia Szczecin 31 36-40
11 Kluczevia Stargard 31 42-50
12 Energetyk Gryfino 30 41-52
13 Stal Szczecin 28 41-51
14 Iskra Białogard 28 32-45
15 Lech Czaplinek 25 33-50
16 Sarmata Dobra 18 23-97

Miejsca 1-2: awans do III ligi
*Miejsca 15-16: spadek do Klasy Okręgowej
* ilość spadających zespołów może się zwiększyć w zależności od spadków z wyższych klas rozgrywkowych – obecnie, z uwagi na tabele ligi II i III spadają zespoły z miejsc 11-16.


Następna kolejka:

Iskra Białogard (14.) – INA GOLENIÓW (8.)
Darzbór Szczecinek (5.) – Arkonia Szczecin (10.) 2:1 – mecz rozegrany 3 czerwca
Stal Szczecin (13.) – Hutnik Szczecin 0:1 (7.) – mecz rozegrany 3 czerwca
Świt Skolwin (1.) – Gryf Kamień Pomorski (9.) 3:2 – mecz rozegrany 4 czerwca
Lech Czaplinek (15.) – Energetyk Gryfino (12.)
Dąb Dębno (3.) – Sarmata Dobra (16.)
Osadnik Myślibórz (6.) – Vineta Wolin (2.)
Odra Chojna (4.) – Kluczevia Stargard (11.)

Leave a Reply