Podsumowanie 26. kolejki IV ligi

Arkonia Szczecin – Ina Goleniów 2:2 (0:1)
Biało-zieloni przystępowali do tego meczu w nieco okrojonym składzie. Wydawało się, że Ina ma wszystko, aby wygrać – prowadziła po bramce Banachewicza i stwarzała sobie okazje do dobicia rywala. Nie zrobiła tego i niewiele brakowało a zeszła z boiska pokonana. Remis biało-zielonym uratował w ostatnich minutach Kosior. Goleniowianie w meczu tym bardziej stracili 2 punkty, niż zarobili 1. Szczecinianom remis ten również nie może odpowiadać – spadek do Ligi Okręgowej jest blisko.

Stal Szczecin – Vineta Wolin 1:0 (1:0)
Ogromną niespodziankę sprawiła swoim kibicom Stal. Pokonując Vinetę 1:0 szczecinianie próbują nadgonić stratę do 10, bezpiecznego miejsca w tabeli. Wolinianie z kolei zmarnowali doskonałą szansę na niemal zapewnienie sobie awansu – Dąb przegrał i przewaga nad tym rywalem urosłaby do 5 punktów na 4 kolejki przed końcem. Vineta jednak zagrała słabo i nie przypominała tego samego zespołu, który parę dni wcześniej bez problemów ograł Hutnika. Mimo to, grając od 58 minuty w dziesiątkę, goście wypracowali rzut karny, ale Adam Nagórski spudłował.

Dąb Dębno – Odra Chojna 0:1 (0:0)
Walczący o awans Dąb Dębno miał okazję, aby wskoczyć na fotel lidera. Zmarnował ją podobnie jak Vineta, choć dla niektórych „wtajemniczonych” wynik ten wcale nie jest niespodzianką. Bardzo prawdopodobne jest, że Dąb po prostu… nie chce awansować. W meczu tym gospodarzom niewiele wychodziło. Odra na początku drugiej połowy zdobyła bramkę, po czym groźnie kontrowała gospodarzy. Dąb również miał swoje szanse, ale żaden z zespołów tego dnia kolejnych bramek nie ustrzelił. Niespodzianka? Może tak, może nie.

Lech Czaplinek – Kluczevia Stargard Szczeciński 0:2 (0:1)
Mecz, który miał kluczowe znaczenie dla obu zespołów. Porażka Lecha oznacza, że czaplinecki zespół powoli może myśleć już o podróżach do Człopy, czy Polanowa. Kluczevia znów złapała kontakt z resztą stawki w walce o utrzymanie. W meczu z Lechem goście szybko ustawili sobie to spotkanie, strzelając bramkę w 12. minucie. Tuż po przerwie Kluczevia dobiła swojego rywala i do końca nie straciła kontroli nad meczem.

Osadnik Myślibórz – Sarmata Dobra 7:0 (3:0)
Osadnik nie miał problemów z ograniem Sarmaty i zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze. Przed meczem istniało zagrożenie, że spotkanie się nie odbędzie – borykający się z wieloma problemami goście dojechali jednak na mecz. Po meczu można powiedzieć, że była to kolejna w tej rundzie bolesna podróż powrotna.

Świt Skolwin – Energetyk Gryfino 1:1 (1:0)

Lider tak, jak pozostali kandydaci do awansu stracił punkty. Do przerwy Świt był zespołem lepszym i zasłużenie prowadził 1:0. Po przerwie do gry wzięli się goście i ostatecznie skończyło się na sprawiedliwym remisie. Gdyby goście wygrali, wyszliby po wielu miesiącach ze strefy spadkowej.

Darzbór Szczecinek – Gryf Kamień Pomorski 2:0 (0:0)
Darzbór zasłużenie pokonał Gryfa przed własną publicznością i jest już pewny utrzymania w IV lidze. Po tym meczu zrównuje się również z Vinetą i Dębem w ilości zdobytych punktów na wiosnę – wszystkie te zespoły punktują najlepiej (22 punkty). Pokazuje to, jak trudne zadanie przed Iną w najbliższej kolejce, kiedy to Darzbór przyjedzie do Goleniowa.

Iskra Białogard – Hutnik Szczecin 2:3 (1:1)

Szanse Iskry na utrzymanie po porażce z Hutnikiem poważnie zmalały. Goście podobnie jak Darzbór i Osadnik mogą już być spokojniejsi o ligowy byt. Sam mecz miał dramatyczny przebieg. Jeszcze w 85 minucie Iskra prowadziła 2:1, ale jej sytuacja w kilka minut zmieniła się o 180 stopni. Straciła dwie bramki, a gola na wagę 3 punktów Hutnik zdobył w ostatnich sekundach spotkania. Dla Iskry ta porażka może mieć kluczowe znaczenie.

Tabela IV ligi po 26 kolejce:

1 Świt Skolwin 54 56-28
2 Vineta Wolin 53 57-24
3 Dąb Dębno 51 54-32
4 Odra Chojna 45 53-39
5 Darzbór Szczecinek 40 40-30
6 Osadnik Myślibórz 39 53-38
7 Hutnik Szczecin 38 51-44
8 INA GOLENIÓW 37 47-42
9 Gryf Kamień Pomorski 32 39-46
10 Arkonia Szczecin 31 34-37
11 Energetyk Gryfino 30 41-49
12 Kluczevia Stargard 30 40-48
13 Iskra Białogard 27 32-45
14 Stal Szczecin 25 38-51
15 Lech Czaplinek 25 33-48
16 Sarmata Dobra 18 23-90

Miejsca 1-2: awans do III ligi
*Miejsca 15-16: spadek do Klasy Okręgowej
* ilość spadających zespołów może się zwiększyć w zależności od spadków z wyższych klas rozgrywkowych – obecnie, z uwagi na tabele ligi II i III spadają zespoły z miejsc 11-16.

Następna kolejka (30 maja):
INA GOLENIÓW (8.) – Darzbór Szczecinek (5.)
Kluczevia Stargard (12.) – Osadnik Myslibórz (6.)
Arkonia Szczecin (10.) – Dąb Dębno (3.)
Hutnik Szczecin (7.) – Świt Skolwin (1.)
Sarmata Dobra (16.) – Odra Chojna (4.)
Energetyk Gryfino (11.) – Stal Szczecin (14.)
Gryf Kamień Pomorski (9.) – Iskra Białogard (13.)
Vineta Wolin (2.) – Lech Czaplinek (15.)

Leave a Reply