Podsumowanie 19. kolejki IV ligi

Sarmata Dobra – Ina Goleniów 0:11 (0:7)

Kanonada w Dobrej. Biało-zieloni strzelali aż miło, ich przewaga nie podlegała dyskusji od początku do końca, a Sarmata był tylko tłem dla goleniowian. Szczegóły spotkania w relacji: http://mksina.com.pl/relacja-sarmata-dobra-ina-goleniow-011-07/

Energetyk Gryfino – Dąb Dębno 0:1 (0:1)
Energetyk Gryfino został zatrzymany przez Dąb. Goście zagrali bardzo mądrze w tyłach i nie pozwolili na wiele gospodarzom. Pierwsza połowa to przewaga Dębu i zasłużone prowadzenie, choć Energetyk zmarnował doskonała szansę na wyrównanie – nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej części spotkania przewagę osiągnęli gospodarze, ale mądrze grający zespół z Dębna nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa. W meczu tym Dąb po raz kolejny udowodnił, że ma jeden z najbardziej doświadczonych zespołów w naszej lidze.

Kluczevia Stargard – Gryf Kamień Pomorski 2:1 (1:1)
Był to bardzo istotny mecz dla układu dolnej części tabeli IV ligi. Gdyby wygrał go Gryf, mógłby dołączyć do drużyn względnie bezpiecznych. Wygrała jednak Kluczevia i to zasłużenie, choć to goście szybko objęli prowadzenie. Dla drużyny ze Stargardu są to punkty, które mogą mieć kluczowy wpływ na pozostanie w gronie IV-ligowców. Za tydzień czeka ich trudny wyjazd do Goleniowa na mecz z Iną. Gryf z kolei rozegra derby z Vinetą i już niedługo znowu może zacząć nerwowo spoglądać w dół tabeli.

Odra Chojna – Arkonia Szczecin 3:3 (0:2)
Kiepsko ostatnio punktuje Odra na własnym obiekcie. Arkonia schodziła na przerwę z wynikiem 0:2 i, o dziwo, przeprowadziła dwie zmiany w składzie. Wygląda na to, że nie zadziałały one zbyt dobrze na gości, choć jeszcze 3 minuty przed końcem spotkania zanosiło się na sporą niespodziankę. Arkonia prowadziła 1:3 i wydawało się, że dowiezie ten wynik do końca. Nie udało się to, a bramkę na wagę remisu gospodarze zdobyli już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Warto odnotować, że w barwach szczecinian hattrickiem popisał się Maćkiewicz.

Osadnik Myślibórz – Darzbór Szczecinek 1:2 (0:1)
Mury twierdzy Myślibórz zostały sforsowane – goście ze Szczecinka w 90 minucie strzelili zwycięską bramkę i dokonali tego, czego nie udało się nikomu przez niespełna półtora roku. Osadnik tak, jak w meczu z Iną przez długi czas grał z przewagą jednego zawodnika – czerwoną kartką ukarany został Celiński – bramkarz Darzboru. Jak się okazało, jedyny, jakiego mieli tego dnia w drużynie. Z konieczności w bramce stanął obrońca i nie dość, że obronił rzut karny, to jeszcze okazał się bardzo pewnym punktem zespołu w dalszej części meczu. Po raz kolejny Osadnik udowodnił, że kondycyjnie wygląda źle. Mimo przewagi liczebnej, nie potrafił przejąć inicjatywy, co w końcówce zemściło się na nich i w efekcie twierdza Myślibórz padła.

Lech Czaplinek – Iskra Białogard 0:0
O meczu tym można powiedzieć, że… po prostu się odbył. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, akcji było jak na lekarstwo i po meczu oba zespoły mogą czuć spory niedosyt, bo zarówno jedni jak i drudzy bardzo potrzebują punktów. Remis to strata 2 punktów dla obu drużyn. Dla Iskry to 6 wyjazdowy remis – pod tym względem są zdecydowanym liderem wśród wszystkich zespołów w IV lidze. Passa jej meczów bez porażki została przedłużona o kolejne spotkanie – to już 8 z rzędu, którego nie przegrała (2 zwycięstwa, 6 remisów).

Stal Szczecin – Świt Skolwin 1:4 (0:0)
Kibice, którzy pojawili się dopiero na drugiej połowie nie mogą żałować – to wtedy wydarzyło się wszystko, co ciekawe w tym meczu. Pierwsza połowa należała do rodzaju tych, o których należałoby jak najszybciej zapomnieć. W drugiej części spotkania Świt obudził się i przejął zdecydowaną inicjatywę. Przy stanie 0:2 poderwała się Stal, zdobyła bramkę kontaktową, ale szybko została sprowadzona na ziemię i ostatecznie przegrała 1:4. Czy Świt przebudził się na dobre? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Stal znalazła się w fatalnej sytuacji a wiosenne wzmocnienia kompletnie nic nie wnoszą.

Vineta Wolin – Hutnik Szczecin – mecz nie odbył się
W piątek, 3 kwietnia, dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – w wypadku samochodowym zginął bramkarz Hutnika Szczecin – Patryk Szwech. W związku z tym tragicznym wydarzeniem mecz nie odbył się, a nam pozostaje jedynie współczuć wszystkim bliskim Patryka. Miał on zaledwie 19 lat.

Tabela IV ligi po 19 kolejce:

1 Świt Skolwin 38 40-22
2 Dąb Dębno 36 37-25
3 Odra Chojna 33 43-30
4 Vineta Wolin 32 39-19
5 Osadnik Myślibórz 31 38-27
6 Darzbór Szczecinek 30 29-21
7 Hutnik Szczecin 29 40-27
8 INA GOLENIÓW 28 39-30
9 Arkonia Szczecin 25 29-27
10 Gryf Kamień Pomorski 24 33-37
11 Iskra Białogard 22 22-28
12 Kluczevia Stargard 20 25-38
13 Sarmata Dobra 18 23-65
14 Lech Czaplinek 18 19-31
15 Energetyk Gryfino 16 31-44
16 Stal Szczecin 12 24-40

Miejsca 1-2: awans do III ligi

*Miejsca 15-16: spadek do Klasy Okręgowej

* ilość spadających zespołów może się zwiększyć w zależności od spadków z wyższych klas rozgrywkowych

 

Następna kolejka (11 kwietnia):

INA GOLENIÓW (8.) – Kluczevia Stargard (12.)

Iskra Białogard (11.) – Osadnik Myślibórz (5.)

Dąb Dębno (2.) – Stal Szczecin (16.)

Darzbór Szczecinek (6.) – Odra Chojna (3.)

Gryf Kamień Pomorski (10.) – Vineta Wolin (4.)

Hutnik Szczecin (7.) – Energetyk Gryfino (15.)

Arkonia Szczecin (9.) – Sarmata Dobra (13.)

Świt Skolwin (1.) – Lech Czaplinek (14.)

Leave a Reply