Inwestycja na stadionie miejskim? Pierwsze spotkanie w tej sprawie za nami.

Ambitny projekt – stadion miejski w Goleniowie doczeka się modernizacji?

W dniu 27.02.2017 w Urzędzie Gminy i Miasta Goleniów z inicjatywy Miejskiego Klubu Sportowego INA odbyło się spotkanie dotyczące poprawienia infrastruktury sportowej stadionu miejskiego w Goleniowie. W spotkaniu tym uczestniczyli: Robert Krupowicz – burmistrz miasta Goleniów, Tomasz Banach – zastępca burmistrza miasta, Jan Bednarek – viceprezes PZPN, Andrzej Łukasiak – dyrektor OSiR oraz Janusz Karpowicz – prezes MKS INA.

W czasie dyskusji stwierdzono, że poprawienie infrastruktury w obrębie stadionu jest niezbędne do poprawienia funkcjonalności obiektu. Za najważniejsze, konieczne inwestycje w tej sprawie uznano budowę zaplecza sanitarno – socjalnego, zadaszenia trybuny, oraz rozbudowę części magazynowej w obrębie stadionu. Uczestnicy spotkania zapowiedzieli współpracę w zakresie urzeczywistnienia tego projektu poprzez znalezienie możliwości finansowania, co doprowadzić ma do zrealizowania powyższej inwestycji.

Czy jest to możliwe? Z pewnością projekt ten wydaje się ciekawy i całkiem realny. Jeśli w ciągu najbliższych lat taki projekt zostałby zrealizowany, w Goleniowie możliwe będzie rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych i meczów piłki nożnej wyższej rangi, także tych międzynarodowych. Póki co pozostaje nam czekać na rozwój wypadków.

Leave a Reply